Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 16 grudzień 2023

18 września odbyła się III edycja Bydgoskiego Forum Bursztynowego Szlaku, w 90. rocznicę budowy Magistrali Węglowej. Jej przyszłość, w związku z planowanymi modernizacjami infrastruktury była jednym z istotniejszych punktów wydarzenia.

Zorganizowane przez Nowy Bursztynowy Szlak Forum otworzyli minister Łukasz Schreiber i wiceprezydent Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od czasu swojego debiutu w 2013 roku amerykanka Taylor Jenkis Reid dorobiła się prestiżowych nagród literackich oraz zdobyła czytelniczki w wielu krajach świata. Specjalizuje się w powieściach obyczajowych i romantycznych. W Polsce, z polskim przekładem, jej dzieła wydaje Wydawnictwa Czwarta Strona. Ostatnio swoja polską premierę miała książka ,,Carrie Soto powraca”, w przekładzie Kai Makowskiej.

Opublikowano w Magazyn

W poniedziałek 11 grudnia na dworcu w Paryżu powitano z pompą pociąg, który przyjechał z Berlina z wagonami sypialnianymi. Deutsche Bahn nocne pociągi na tej trasie zawiesiło w 2014 roku, teraz wracają one do łask. Pojawia się coraz więcej głosów, iż tego typu połączenia mają być alternatywą dla znacznie bardziej emisyjnego transportu lotniczego. Ostatnie dni to także reaktywacja nocnych połączeń: Wiedeń – Hamburg i Innsbruck – Hamburg, czy Wiedeń – Rzym.

Opublikowano w Regionalne

Działalności szpiegowskiej na rzecz Rosji i Białorusi miał się dopuszczać rosyjski obywatel, który zamieszkiwał Bydgoszcz. Jak informuje Departament Bezpieczeństwa Narodowego funkcjonariusze ABW i Straży Granicznej wydalili go 1 grudnia z terytorium Polski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sojusz Północno-Atlantycki NATO jest dzisiaj ważnym filarem polskiego bezpieczeństwa – w 2024 roku przypadnie 25. rocznica wstąpienia Polski do NATO oraz 20. rocznica utworzenia w Bydgoszczy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC). Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła z tego powodu rok 2024 rokiem NATO oraz Centrum Szkolenia Sił Połączonych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu