Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 08 grudzień 2023

Jesienią 2021 roku wystartował ze sporym opóźnieniem projekt remediacji gruntów podziemnych w sąsiedztwie składowiska ,,Zielona”. Instalacja miała pierwotnie pracować do lutego 2023 roku, ale znaleziono dodatkowe środki i przedłużono ten termin do końcówki roku. Z informacji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wynika, że przefiltrowano ponad 1,4 mln metrów sześciennych wody, co pozwoliło usunąć 28,5 tony zanieczyszczeń organicznych i 6,7 tony związków fenolowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bydgoszczanin Przemek Gawęda z pracowni Archigeum oraz krakowianin Bartosz Dendura odebrali w piątek 8 grudnia prestiżowe nagrody architektoniczne na ,,Europe under 40 Awards” w siedzibie European Centre for Architecture Art Design&Urban Studies w Atenach. Nagrodę 40 under 40 przyznaje się najbardziej perspektywicznym architektom przed 40-rokiem życia w Europie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zima jest najtrudniejszym okresem w roku dla osób dotkniętych kryzysem bezdomności – to wtedy odnotowuje się wśród nich największą liczbę zgonów, a liczba potrzebujących gwałtownie rośnie. Dlatego organizacje pomocowe przygotowują się do tego sezonu już od kilku tygodni. – Noclegownie, jak sama nazwa wskazuje, są czynne tylko w nocy, a w sezonie zimowym udostępniamy ogrzewalnie, gdzie osoba potrzebująca wsparcia może przebywać też w ciągu dnia. Żeby nasi podopieczni mieli okazję czymś się zająć, otworzyliśmy kąciki biblioteczne, ponieważ osoby w kryzysie bezdomności uwielbiają czytać – mówi Beata Humięcka, dyrektorka Warszawskiego Centrum Integracji „Integracyjna Warszawa”.

Opublikowano w Regionalne

Przegłosowane niewielką przewagą głosów przez Parlament Europejski oczekiwanie zmiany traktatów, które miałyby zlikwidować do zniesienia prawa weta dla pojedynczych państw w wielu sprawach, w Polsce zostało przyjęta raczej sceptycznie. Wszystko wskazuje, że również w wielu innych państwach Unii Europejskiej budzi to wątpliwości, dlatego inicjatywa najprawdopodobniej odejdzie w odstawkę.

Opublikowano w Magazyn

Od kilku miesięcy Województwo Kujawsko-Pomroskie próbuje zamówić nowe pociągi, które miałyby zostać sfinansowane za środki europejskie i rządowe. Pierwszy przetarg unieważniono, bowiem jedyną ofertę jaką złożyła bydgoska PESA uznano za zbyt drogą. Dzisiaj nastąpiło otwarcie ofert w drugim przetargu i oferta jest jeszcze droższa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Co ma piernik do Wiatraka? - to tytuł inicjatywy przedświątecznej Fundacji Wiatrak, która została zainaugurowana w sobotę 2 grudnia akcją wspólnego pieczenia pierników. To był jednak symboliczny jej start, a wziąć udział w inicjatywie może każdy, bo wystarczy zrobić najprostszą w tym momencie rzecz – wypiec dowolną ilość pierników dla potrzebujących.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu