Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 14 grudzień 2023

Za nami gorący tydzień w Sejmie, ale właściwie za kilka chwil czekają nas kolejne wybory, tym razem samorządowe, których atmosfera rozkręci się tuż po Sylwestrze. W Bydgoszczy na dzisiaj nie znamy jeszcze nawet kształtu okręgów wyborczych, które przejdą gruntowną przebudowę za sprawą zmniejszenia liczby radnych do 28 (z powodu zmniejszenia populacji). W kuluarach już się toczą dyskusję o tym jakby miały wyglądać listy, szczególnie napięta sytuacja robi się na Lewicy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy wywołany został za sprawą poprawki klubu PiS temat likwidacji ratuszowej gazetki ,,Bydgoszcz Informuje”, której likwidacji domagają się też działacze partii Razem oraz zaapelowała o to Gazeta Wyborcza. ,,To są informacje, nie propaganda” - odpowiadał prezydent Bydgoszczy. Czy aby na pewno tak jest? Odpowiadamy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu w Młynach Rothera miała swoje otwarcie wystawa stała ,,Młyn Maszyna”, choć niekoniecznie zwrot wystawa jest tutaj najlepszym, bowiem jest to bardziej centrum nauki, gdzie korzystamy z interaktywnych eksponatów, aby zobaczyć jak funkcjonowały młyny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na dzisiaj 42 rodziny z województwa kujawsko-pomorskiego, wytypowane przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki jako potrzebujące pomocy, nie mają jeszcze swoich darczyńców. Zdecydować można się już tylko do jutra – 15 grudnia, bo w sobotę Paczka rusza z akcją.

Opublikowano w Regionalne

Pewne jest, że dni wojewody Mikołaja Bogdanowicza w charakterze wojewody są policzone, sam jest tego świadomy, naturalne jest bowiem, że nowy premier będzie chciał się otoczyć swoimi ludźmi. Dzisiaj w kuluarach kluczowe pytanie jakie się zadaje to – kto będzie nowym wojewodą? Nikt nie jest jednak wstanie na nie jednoznacznie odpowiedzieć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komunikacja miejska w Bydgoszczy jest w kryzysie, w przypadku MZK mamy codziennie rano na Facebook-u komunikat na jakiej linii są danego dnia wakaty, niestety z tego komunikatu już nie wynika o której godzinie autobusy nie podjedzie, ale pasażerowie mają informację na jakich liniach spodziewać się problemów. Mobilis obsługujący około 1/4 bydgoskich linii ma problemy z frekwencją, ale już znacznie mniejsze –firma nie informuje jednak pasażerów, na jakich liniach mogą występować danego dnia problemy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu