Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 19 grudzień 2023

W poniedziałek 11 grudnia w Toruniu fetowano pierwszy poranny pociąg w relacji Toruń Główny – Czernikowo, który zatrzymuje się w gminach powiatu toruńskiego: Lubicz i Obrowo. Pociągi na tej trasie kursują regularnie, ale nowością jest to, że został on uruchomiony z inicjatywy Torunia, powiatu i gmin. Wdrażanie kolei dojazdowych to dość popularny trend w metropoliach, w Bydgoszczy jednak jest to bardziej temat tabu.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 20 grudzień 2023 00:39

Internauta obnażył promocję Bydgoszczy

Ponad 350 tys. wyświetleń w serwisie YouTube ma tegoroczny film Jacka Makarowicza ,,10 dowodów, że Bydgoszcz to ,,polskie Ohio”” w części pierwszej i prawie 400 tys.. Przedstawiają one niezbyt poważny wizerunek Bydgoszczy. Jego kanał ,,Planeta Faktów” śledzi ponad 2,7 mln internautów, jest ona klasyfikowany jako 11 najpopularniejszy kanał w Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Złoty tour to druga najbardziej prestiżowa na świecie seria zawodów lekkoatletycznych. Koordynujący Tour World Athletic opublikowało kalendarz na 2024 rok. W Polsce odbędzie się jeden akcent: Memoriał im. Ireny Szewińskiej, który po raz kolejny zorganizowany zostanie w Bydgoszczy.

Opublikowano w Sport

Znane są wyniki edycji 2023 Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i mamy pewne zaskoczenie, bowiem wśród projektów ponadosiedlowych wygrał Wodny Plac Zabaw, który ma się składać z minimum 14 atrakcji, a zlokalizowany być w Parku Centralnym. Władze Bydgoszczy planują w Parku Centralnym też plażę. Na to zadanie zagłosowało 6368 mieszkańców – z BBO finansowaniem przekroczy dla tego zadania 1,5 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od tygodnia funkcjonuje nowy roczny rozkład jazdy pociągów. W województwie kujawsko-pomorskim nie wniósł on może i specjalnej rewolucji, ale godziny odjazdów wydają się bardziej optymalne. Jest to głównie  opracowywania rozkładów w warunkach bardziej stabilnych.

Opublikowano w Regionalne

Wybór odpowiedniego paska męskiego to nie lada wyzwanie. Pasek z klamrą nie tylko spełnia praktyczną funkcję, ale jest również istotnym elementem stylizacji, podkreślającym charakter i indywidualność każdego mężczyzny. W tym artykule omówimy, jak wybrać idealny pasek z klamrą, biorąc pod uwagę materiały, modne wzory, dopasowanie, a także pielęgnację, aby służył on przez wiele lat.

Opublikowano w Polecane

Kwiaciarki w ostatnich latach mocno kojarzone były z Placem Wolności, nie bez powodów ich przyszłość była jedną z głównych osi sporu gdy dyskutowano o rewitalizacji tego miejsca. We współpracy Społecznej Rady ds. Estetyki, Plastyka Miejskiego oraz Sylwii Młynek z Politechniki Bydgoskiej opracowano koncepcję nowych kwiaciarni, które estetyką będą pasować do nowego miejsca, jakim będzie Plac Wolności w drugiej połowie 2024 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Szpitalu Eskulap zlokalizowanym w Osielsku otwarta została Poradnia Kardiologiczna, z której ubezpieczeni w NFZ pacjenci będą mogli leczyć się za darmo. Dla szpitala to ważny moment, bowiem zanim do tego doszło konieczne były wielomiesięczne negocjacje z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pacjentom otworzy to dostęp do nowoczesnego sprzętu, a kolejny poradnia w obszarze metropolitalnym może skrócić czas oczekiwania na leczenie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu