Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 28 grudzień 2023

Mamy obecnie ósmą dobę w której nie nadaje TVP Bydgoszcz, nie działa też strona internetowa bydgoskiego oddziału. W czwartek 27 grudnia minister Bartłomiej Sienkiewicz postawił dodatkowo media publiczne w stan upadłości. Ministerstwo ten krok tłumaczy wetem prezydenta Andrzeja Dudy wobec ustawy okołobudżetowej, w której planowane było przekazanie 3 mld zł wsparcia dla mediów publicznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2018 roku w brytyjskim Birmingham Jakub Krzewina odegrał ważną rolę w zdobyciu złota dla polskiej sztafety 4x400 metrów. Jesienią 2022 roku zaczęły się jednak jego kłopoty, gdy został zdyskwalifikowany na dłuższy czas z powodu nie stawienia się w wyznaczonych terminach do kontroli antydopingowych, na początku 2023 roku o nim usłyszała też Polska gdy obwiniony został o dotkliwe pobicie innego sportowca Sebastiana Urbaniaka w Kruszwicy, a prokuratura wojskowa postawiła mu zarzuty. Grudzień 2023 roku przyniósł już jednak korzystne dla sportowca rozstrzygnięcia.

Opublikowano w Kruszwica

Liczba miast w naszym regionie za kilka dni się zwiększy – status miasta 1 stycznia zyska bowiem położona w powiecie żnińskim Gąsawa, zamieszkiwana przez ponad 5 tys. mieszkańców. Dodatkowo po wschodniej stronie Wisły – status miasta zyskają Bobrowniki i Kikół w powiecie lipnowskim.

Opublikowano w Regionalne

Przed świętami do centrum Bydgoszczy przypłynął holownik Certa (nazwa od gatunku ryby z rodziny karpiowatych) przez niektórych nazywany jest niezatapialnym – o tym dlaczego w dalszej części tekstu. Samo przybycie niespecjalnie wielkiego holownika aż tak wielkim wydarzeniem nie jest, ale w przyszłości Certa mogłaby być częścią czegoś większego, co może już być poważną atrakcją turystyczną Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu