Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 20 grudzień 2023

Od poniedziałku Krajowa Administracja Skarbowa ma nowego szefa, został nim związany z Bydgoszczą Marcin Łoboda, który będzie jednocześnie wiceministrem w Ministerstwie Finansów. Do końcówki 2015 roku Łoboda kierował Izbą Celną w Bydgoszczy, z tego stanowiska został odwołany w pierwszych tygodniach rządów PiS-u.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 20 grudzień 2023 21:09

Protestowali w obronie TVP Bydgoszcz

Około 30 osób, głównie byłych działaczy opozycji antykomunistycznej wzięło udział w środowej manifestacji pod siedzibą TVP Bydgoszcz. Przed południem sygnał oddziału bydgoskiego TVP, podobnie jak pozostałych regionalnych oraz stacji TVP Info został wyłączony z anteny, po tym jak minister kultury i dziedzictwa narodowego dokonał zmian we władzach.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 20 grudzień 2023 20:44

Komisarzy dwóch

Obowiązki prezydenta miasta może pełnić jedna osoba, w przypadku Inowrocławia mamy dwie osoby, bowiem w środę premier Donald Tusk powołał na wniosek nowego wojewody Michała Sztybla, na funkcje komisarza Wojciecha Piniewskiego, jednocześnie odwołując Marka Słabińskiego. Słabiński w rozmowie z nami stwierdza, że nie otrzymał żadnej decyzji odwołującej oraz wskazuje na brak podstaw prawnych.

Opublikowano w Inowrocław

Rytuały kojarzą nam się zazwyczaj z obrzędami religijnymi, w nich bowiem rytuałów jest sporo i są bardzo wyraziste, ale za rytuał można uznać np. zamknięcie obrad Sejmu RP przez trzykrotne uderzenie laską przez marszałka Sejmu, albo gdy wznosimy – często z alkoholem - toast na zdrowie. Grek Dymitris Xygalatas swoim badaniom nad ludzkimi rytuałami poświęcił książkę.

Opublikowano w Magazyn

Nowy wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel poinformował, że złożył do premiera Donalda Tuska wniosek o odwołanie pełniącego funkcję prezydenta Inowrocławia Marka Słabińskiego i powołanie w jego miejsce Wojciecha Piniewskiego, do niedawna zastępcy prezydenta Ryszarda Brejzy. Pozostaje jednak wątpliwość prawna czy jest to możliwe.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 20 grudzień 2023 14:29

Rękawice do MMA? Co warto o nich wiedzieć?

Mieszane sztuki walki (MMA) to sport, który zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia każdego zawodnika są rękawice MMA, które zapewniają ochronę i komfort podczas walki. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, co każdy entuzjasta MMA powinien wiedzieć o tych specjalistycznych rękawicach.

Opublikowano w Polecane

Polskie prawo nie przewiduje czegoś takiego jak związek jednopłciowy, w przeciwieństwie do krajów arabskich też ich nie zakazuję, ale nie przewiduje też takich przywilejów jak wspólne opodatkowanie, z którego mogą korzystać małżeństwa składające się z kobiety i mężczyzny. Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał przed tygodniem, że taki stan prawny narusza Europejską Konwencję Praw Człowieka, a dokładniej jej 8 artykuł.

Opublikowano w Regionalne
środa, 20 grudzień 2023 13:19

TVP3 Bydgoszcz przestała nadawać

Na kanale na którym powinna być nadawana ramówka TVP3 Bydgoszcz, pokazywany jest program z kanału TVP2. Nie działa również strona internetowa bydgoskiego oddziału TVP. Podobnie wygląda sytuacja kanału informacyjnego TVP Info, który budził kontrowersje z uwagi na propagandowy charakter. Wszystko zaczęło się od decyzji ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Datą wtorku 19 grudnia jest opatrzony projekt budżetu Inowrocławia na 2024 rok – przewiduje on wydatki na poziomie 418 mln zł i niewielki deficyt na poziomie 1,8 mln zł. Z drugiej jednak strony przewidywana nadwyżka operacyjna na poziomie ledwie ok. 1,5 mln zł jest dość niewielka, aby mówić o pełnym komforcie.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 20 grudzień 2023 12:15

Wiceprezydent Bydgoszczy nowym wojewodą

W środę rano były już wojewoda Mikołaj Bogdanowicz został poinformowany o odwołaniu z funkcji. Nowym wojewodą został zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel, o czym spekulowano już od dwóch tygodni. W przypadku kujawsko-pomorskiego nie mamy niespodzianki. Sztybel to pierwszy wojewoda od 2010 roku związany bezpośrednio z Bydgoszczą, poprzednim był urzędujący prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu