Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 21 grudzień 2023

 

To, że Marek Gralik zostanie wkrótce odwołany z funkcji Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty to jest niemal pewne, jest to bowiem osoba w przeszłości blisko związana z Prawem i Sprawiedliwością. Minister edukacji Barbara Nowacka dała do zrozumienia, że chce odwołać wszystkich kuratorów w województwach do końca roku. Powołania nowego kuratora nie możemy się jednak spodziewać tak szybko jak wojewody.

Opublikowano w Bydgoszcz

Piątek 22 grudnia to ostatni dzień Bydgoskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w pełnej krasie, część stoisk zostanie jeszcze przez kilka dni, a wielkie koło młyńskie znacznie dłużej, bo do końca ferii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Czwartek to drugi dzień, w którym TVP3 Bydgoszcz, podobnie jak inne regionalne oddziały Telewizji Polskiej nie nadaje. Na tym kanale emitowany jest sygnał TVP2. Nie oznacza to jednak, że bydgoski oddział nie pracuje, reporterzy zbierają materiały – w czwartek powstały dwa wydania ,,Zbliżeń”, dostępne są one jednak tylko w serwisie YouTube, a pojedyncze reportaże emitowane są na Facebook-u. W czwartek nagrano też ,,Rozmowę Dnia” z proboszczem Bazyliki ks. Sławomirem Barem.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 21 grudzień 2023 15:40

Wymiana wojewody przebiegła w dobrej atmosferze

W środę rano Mikołaj Bogdanowicz dowiedział się, iż został odwołany przez premiera Donalda Tuska – sam już tydzień wcześniej w rozmowie z mediami przyznał, że spodziewa się dymisji lada dzień. W środę swoje urzędowanie rozpoczął też nowy wojewoda Michał Sztybel. Obaj panowie spotkali się w Urzędzie Wojewódzkim.

Opublikowano w Regionalne

W środowy wieczór poseł Krzysztof Brejza w mediach społecznościowych poinformował, że premier Donald Tusk odwołał Marka Słabińskiego i powołał na tę funkcję Wojciecha Piniewskiego, co pochwalili w swoim oświadczeniu radni klubu Koalicji Obywatelskiej. W czwartek od rana w gabinecie urzędował jednak Marek Słabiński, nowy pełniący obowiązki prezydenta się nie pojawił w tym gabinecie.

Opublikowano w Inowrocław

Dzień 20 grudnia przejdzie na pewno do historii polskich mediów za sprawą decyzji ministra kultury wobec Telewizji Polskiej. Sposób procedowania pewnych działań budzić może kontrowersje, ale trudno uciec od faktów, iż stacja TVP Info nie realizowała misji obiektywnych mediów, lecz nadużywano jej za poprzedniego rządu do realizacji celów politycznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z datą wtorkową Rada Ministrów przyjęła projekt budżetu państwa na 2024 rok, czasu na jego uchwalenie nie ma zbyt wiele, bowiem jeżeli Sejm i Senat nie zakończą prac do 29 stycznia, prezydent będzie mógł rozwiązać parlament i ogłosić przedterminowe wybory. Przeszło miesiąc wydaje się jednak wystarczającym czasem, aby zmieścić się w tym terminie.

Opublikowano w Regionalne

W środę wieczorem poseł Krzysztof Brejza poinformował, że premier Donald Tusk odwołał z funkcji pełniącego obowiązki prezydenta Inowrocławia Marka Słabińskiego, a w jego miejsce powołał Wojciecha Piniewskiego. W czwartek od rana w gabinecie prezydenta rezyduje Marek Słabiński.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Marzec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu