Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 11 grudzień 2023

Wprowadzenie zabytkowych autobusów, które zostały z regularnych linii już dawno wycofane, naraża na śmieszność zewnętrzny wizerunek Bydgoszczy jako miasta rozwijającego się i nowoczesnego, z kolei mieszkańcom ten akt desperacki tylko pokazuje, że transport zbiorowy się jeszcze bardziej zwija, a ratusz już dawno stracił nad wszystkich inicjatywę i ma wręcz związane ręce. W ostatnim czasie to jednak nie jedyne zmartwienie prezydenta Rafała Bruskiego, nawarstwienie się różnych spraw sprawia, że trochę Bydgoszcz stała się w odbiorze pod względem zarządczym miastem z dykty i paździerza. Rekordowe nakłady na propagandę ratusza w tym wypadku przynoszą paradoksalnie odwrotny efekt.

Opublikowano w Bydgoszcz

11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

Opublikowano w Regionalne

Mający siedzibę w Nowym Sączu Newag to jeden z głównych producentów taboru kolejowego w Polsce, tym samym naturalny konkurent dla bydgoskiej PESA. Ostatnie dni polskie media branżowe żyją sporem Newagu z podbydgoską firmą SPS Mieczkowski z Lisiego Ogonu, wprost padają zarzuty o stosowanie metod hakerskich, przez co firmie z Nowego Sacza grozi nawet zakaz startowania w przetargach w całej Unii Europejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 11 grudzień 2023 16:33

Wynajem kontenerów na gruz i odpady - Bydgoszcz

Zdecydowanie warto dbać o tak piękne miejsce jak Bydgoszcz. Obejmuje to nie tylko działania samorządowców, ale też to, co można zdziałać na własną rękę. Podstawą jest odpowiedni, sprawny i szybki wywóz odpadów. Śmieci wielkogabarytowe, odpady budowlane i gruz mogą szybko zniknąć z naszego otoczenia. Wystarczy tylko zamówić kontener, a my zajmiemy się resztą. Który zbiornik wybrać i jakie odpady można wrzucić do wybranych kontenerów? Co jest lepsze - big bag czy kontener?

Opublikowano w Polecane

W październiku Polska Komisja Akredytacyjna negatywnie oceniła spełnianie warunków Politechniki Bydgoskiej do kształcenia lekarzy, ta opinia nie jest wiążąca dla ministerstwa, stąd też były minister Przemysław Czarnek mimo tego wyraził zgodę na utworzenie kierunku. Kierunki negatywnie zaopiniowane przez PKA mogą być przedmiotem krytyki ze strony organizacji lekarskich, na początku grudnia sugestię, iż absolwenci będą traktowani jako posiadający gorsze kwalifikację wyraziło Porozumienie Rezydentów. W przypadku tworzonego na uczelni ojca Tadeusza Rydzyka kierunku lekarskiego PKA wyraziła pozytywną ocenę, pod tym względem absolwenci toruńskiej uczelni mogą być traktowani jako bardziej kompetentni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wojewoda wielkopolski w ubiegłotygodniowe obchody barbórki wręczył radnemu wojewódzkiemu Jerzemu Gawędzie odznakę ,,Zasłużony dla Górnictwa RP” przyznaną przez Ministra Aktywów Państwowych. Gawęda pełni mandat radnego wojewódzkiego z okręgu inowrocławskiego, jest także liderem NSZZ Solidarność przy Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino”.

Opublikowano w Inowrocław

Zlokalizowana w centralnym punkcie bydgoskiego jarmarku budka z piwem, z krzykliwie rzucającym się szyldem jednej z marek piwa budzi od samego początku wątpliwości natury estetycznej. Jak się okazuje jest to bardzo prawdopodobnie też nielegalna reklama, która narusza przepisy o wychowaniu w trzeźwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu