Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 17 grudzień 2023
niedziela, 17 grudzień 2023 16:25

W poniedziałek sesja budżetowa województwa

Jutro Sejmik Województwa planuje uchwalić budżet na 2024 rok. I choć przed nami rok wyborczy to pod względem wydatków inwestycyjnych nie będzie się on odróżniał od innych. Będą natomiast rekordowe nakłady na utrzymanie przewozów kolejowych – ok. 218 mln zł.

Opublikowano w Regionalne

Sesje Rady Miasta Bydgoszczy bywają emocjonujące, niekiedy emocje są tak duże, że radni są wręcz wyprowadzeni z równowagi co pokazują w dyskusji. Jedni radni to dostrzegają, inni nie widzą jednak w tym nic właściwego. Radny Paweł Bokiej z PiS kilka miesięcy temu zapowiedział, że jak na sesji emocje za bardzo go poniosą, to będzie przekazywał w ramach autokary środki na jakąś organizację charytatywną, aby w ten sposób się dyscyplinować.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu