Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 12 grudzień 2023

Polska należy do miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem – w przypadku Bydgoszcz smog skraca życie o średnio 2 lata i 5 miesięcy – wynika z danych kampanii ,,Czysty Region”, skonsultowanych z prof. Zbigniewem Bartuzi z bydgoskiego szpitala im. Jurasza. Rocznie w Polsce z powodu smogu umiera około 50 tys. osób, to więcej niż 1/7 populacji Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wtorek był bardzo gorącym dniem w Sejmie, który zakończył się powołaniem o godzinie 21:53 rządu Donalda Tuska. Prezydent Andrzej Duda ma zaprzysiężyć nowy rząd w środę rano. Ten dzień zapamiętany zostanie jednak głównie z powodu awanturnictwa posła Grzegorza Brauna, który gaśnicą zgasił zapalone w czasie uroczystości świece chanukowe. O tym zajściu piszę cały świat, mamy do czynienia z międzynarodowym skandalem, który potępiły władze Sejmu i ukarały posła Brauna maksymalną karą.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 12 grudzień 2023 13:22

TMMB bez prezesa

Era Jerzego Derendy w Towarzystwie Miłośników Miasta Bydgoszczy – najstarszej bydgoskiej organizacji społecznej liczącej 191 lat licząc z okresem pruskim i równe 100-lat gdy reaktywowane zostało przez prezydenta Bernarda Śliwińskiego w 1923 roku – dobiegła końca. Derenda funkcję tę pełnił przez 23 lata, stając się najdłużej urzędującym prezesem tej organizacji. Rezygnacja z funkcji prezesa związana jest z wiekiem, Derenda ma bowiem przeszło 80 lat.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od pewnego czasu Miejskie Zakłady Komunikacyjne mają problemy z wykonywaniem zleconych usług przewozowych z powodów kadrowych. Ratusz w komunikacie dla mediów poinformował, że MZK realizuje średnio 95-96% swojej umowy, pozostałe 4-5% to przewozy, które znajdują się w rozkładzie jazdy, ale nie są realizowane, czyli pasażerowie czekają nadaremno, za co ratusz nalicza wobec MZK kary umowne. Od stycznia ratusz chce przekazać część przewozów do prywatnej firmy Mobilis, która jest tańsza i jednocześnie lepiej sobie radzi z wywiązywaniem z umów.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 12 grudzień 2023 08:30

Czy Inowrocław będzie miał europosła?

Dzisiaj Sejm najprawdopodobniej udzieli rządowi Donalda Tuska wotum zaufania, w skład jego rządu ma wejść europoseł Radosław Sikorski (jako minister spraw zagranicznych), co będzie oznaczać utratę jego funkcji Parlamencie Europejskim. Spekuluje się, czy mandat po nim obejmie poseł Krzysztof Brejza, czy były europoseł Janusz Zemke z Lewicy.

Opublikowano w Inowrocław

Warto wiedzieć, że od 1 stycznia rozpoczną się nowe wieloletnie kontrakty na odbiór odpadów od mieszkańców Bydgoszczy, które obowiązywać będą od 2027 roku. W 7 na 9 sektorów odpady będzie odbierać ProNatura, natomiast w pozostałych dwóch Remondis. Bydgoszczanie nie mieli do tej pory większych problemów, na dodatek ProNatura to spółka komunalna, zatem zależna od Urzędu Miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu