Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 10 październik 2023

Co do zasady kandydat przed zawieszeniem baneru na płot powinien zawrzeć umowę z jego właścicielem – tak przynajmniej instruuje Państwowa Komisja Wyborcza, w praktyce z tym bywa różnie, ostatnio kampania posłanki Ewy Kozaneckiej z PiS weszła w nowe stadium – banery pojawiają się na posesjach osób, które sobie tego nie życzą, co jest dla nich problemem, bowiem z uwagi na konsekwencje prawne niektórzy się boją zdjąć taki baner.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę 15 października odbywać będą się wybory do Sejmu i Senatu oraz ogólnopolskie referendum. Będą się one odbywać tak jak wszystkie poprzednie, głosować będziemy w lokalach przypisanych do miejsca zamieszkania zgodnie z rejestrem wyborców. Jeżeli wiemy, że wyjeżdżamy to wciąż możemy zwrócić się o wydanie specjalnego zaświadczenia, które pozwoli nam zagłosować w miejscu, gdzie będziemy w dniu wyborów przebywać.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 10 październik 2023 18:13

Muzeum Wojsk Lądowych obchodzi 50-lecie

W październiku 1973 roku powstało Muzeum Tradycji Pomorskiego Okręgu Wojskowego. Dzisiejszy gmach znajdujący się przy ulicy Czerkaskiej powstał w 1973 roku według projektu Zbigniewa Kortasa opracowanego w czynie społecznym. Dzisiejsze Muzeum Wojsk Lądowych zyskało nowoczesny wygląd, jednocześnie zarządza mniejszymi filiami.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek w Lisim Ogonie odbyła się uroczystość uruchomienia nowego sortera w Węźle Ekspedycyjno-Rozdzielczym Poczty Polskiej. Nowoczesny sorter warty ponad 62 mln zł usprawni pracę pocztowców, bowiem teraz sortowanie przechodzi na pełen automatyzm, sorter zbudowano o najnowocześniejsze technologię.

Opublikowano w Bydgoszcz

Województwo kujawsko-pomorskie znalazło się wśród nielicznych regionów, które nie wzięły udziału w rządowym programie Kolej Plus, z naszego województwa nie wpłynęły bowiem do drugiego etapu żadne wnioski. Radny Jerzy Gawęda kandydujący na posła z list PiS zapowiedział, że będzie się starał o drugą edycję tego programu.

Opublikowano w Inowrocław

Przed miesiącem zwróciliśmy uwagę na tabliczki z podobizną psa i napisem ,,tutaj mi nie wolno”, co można odebrać jako zakaz wstępu czworonogów na centralną część Wyspy Młyńskiej – takowy zakaz zresztą uchwalili w 2011 roku radni. Opierając się na wyrokach Naczelnego Sądu Administracyjnego podważaliśmy, czy Rada Miasta miała ku temu kompetencje. Z naszymi wątpliwościami zgodził się ratusz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29