Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 30 październik 2023

Podobnie jak w poprzednich latach w dniu 1 listopada komunikacja miejska w Bydgoszczy będzie bezpłatna, co więcej na trasach prowadzących do cmentarzy będą obowiązywały specjalne wzmocnione o dodatkowe kursy rozkłady jazdy. Będą uruchomione też dodatkowe na ten dzień linie autobusowe. Skorzystanie z tej oferty pomoże uniknąć korków na terenie Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dyskusja o tym, iż Unia Europejska powinna się bardziej sfederalizować, czyli zmierzać w kierunku czegoś w rodzaju Stanów Zjednoczonych, oczywiście kosztem kompetencji państw narodowych, pojawia się w Parlamencie Europejskim od dawna, jakby nie patrzeć ta władza Unii Europejskiej jest najbardziej zdeterminowana do tego. Pod koniec października temat ten ponownie wywołała Komisja Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego, w listopadzie ma się odbyć debata w sprawie możliwych zmian traktatów.

Opublikowano w Magazyn

Od dzisiaj (30 października) obowiązuję w rejonie inowrocławskich cmentarzy reorganizacja ruchu, z tego powodu osoby udające się na nekropolie samochodem powinny zwracać szczególną uwagę na oznakowanie. Inowrocław po raz kolejny zachęca, aby we Wszystkich Świętych (1 listopada) korzystać z komunikacji miejskiej, która po raz kolejny będzie tego dnia bezpłatna.

Opublikowano w Inowrocław

Gmina Chełmża położona jest na północ od Bydgoszczy i Torunia, wójt Jacek Czarnecki przez ostatnie miesiące nie mógł być pewien swojej funkcji – w ubiegłym roku wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wydał zarządzenie wygaszające jego mandat, wójt odwołał się jednak do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy, który dopiero niedawno rozstrzygnął ostatecznie ten spór.

Opublikowano w Regionalne

Politechnika Bydgoska o powołanie Wydziału Medycznego stara się od lutego 2023 roku, początkowo było to budowanie sieci współpracy ze szpitalami z regionu oraz szukanie kadry. Pozwoliło to w sierpniu złożyć do Ministerstwa Edukacji i Nauki oficjalny wniosek, który właśnie zostać rozpatrzony.

Opublikowano w Bydgoszcz

Temat możliwej konieczności zwrotu diet radnych, który rozpoczął się w naszym regionie od Kruszwicy, objął wiele samorządów, również do problemowej sytuacji doszło w gminie wiejskie Inowrocław, gdzie w listopadzie 2021 roku radni podnieśli sobie diety. Podobnie jak w przypadku Kruszwicy inowrocławska prokuratura podważyła ważność uchwały, gdyż nie została ona opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Opublikowano w Inowrocław

W połowie października Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na reklamę województwa w samolotach – za przynajmniej 30 tys. wyświetleń reklamy zapłacimy przeszło 15,2 mln zł, gdy na Facebook-u taka reklama kosztowałaby około tysiąca złotych. Zakup usług reklamowych w liniach lotniczych to powszechna formuła ich dotowania, ale płacąc tak duże pieniądze mamy prawo oczekiwać rozwoju siatki połączeń.

Opublikowano w Bydgoszcz

O Narodowym Instytucie Wolności pisaliśmy wielokrotnie za sprawą kontrowersji jakie wynikały wokół organizacji z Bydgoszczy które były beneficjentami. Kilka dni temu NIW niespodziewanie ogłosił konkursy z pulą ponad 100 mln zł, które najprawdopodobniej zostaną rozdysponowane zanim powołany zostanie nowy rząd. Nie bez powodu pojawiają się głosy, że jest to próba ostatniego rozdzielenia środków dla organizacji sprzyjających obecnej władzy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30