Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 06 październik 2023
sobota, 07 październik 2023 00:06

Biedna jak posłanka

Na ostatnim etapie kampania wyborcza się rozkręciła do tego stopnia, że trudno przejść nie natrafiając na wielkoformatowe materiały wyborcze. To wszystko sporo kosztuje – niekiedy kandydaci muszą brać nawet kredyty. Wśród wiodących w reklamowaniu się w centrum Bydgoszczy posłów znajduje się posłanka Ewa Kozanecka, która korzystała z sejmowego funduszu świadczeń socjalnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kończąc tydzień wywiadów wyborczych zapraszamy na rozmowę z senatorem Andrzejem Kobiakiem, który reprezentuje Bydgoszcz w Senacie od trzech kadencji. Rozmawiamy o trudnej współpracy między bydgoskimi parlamentarzystami, o jego negatywnej ocenie polityki gospodarczej rządu oraz o projekcie ustawy metropolitalnej dla Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kandydat na posła Ireneusz Stachowiak na czwartkowej konferencji prasowej zasugerował, że zakłady Janikosody w Janikowie mogą zostać przez właściciela – grupę Ciech – zamknięte, na co wskazywać mogą niskie nakłady inwestycyjne w tym zakładzie. Dzisiaj do sprawy odniósł się Ciech, wskazując w stanowisku, iż wypowiadane tego typu sugestie, zdaniem firmy nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, to działanie na szkodę zakładów w Janikowie.

Opublikowano w Inowrocław

17 lat temu został sformowany Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, którego głównym zadaniem jest dbanie o zabezpieczenie logistyczne polskiego wojska w kraju i na świecie. Inspektorat kontynuuje tradycję Pomorskiego Okręgu Wojskowego. Uroczysty apel z okazji jubileuszu odbył się na płycie Starego Rynku, połączony był z uroczystością wręczenia nowego sztandaru.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dwa tygodnie temu zaprezentowaliśmy Szóstkę Portalu Kujawskiego – sześć postulatów wyborczych dla regionu, do których poparcia zachęcamy kandydatów na posłów i senatorów. Chcemy w ten sposób zachęcić przyszłych parlamentarzystów do współpracy ponad podziałami politycznymi. Dzisiaj zapraszamy do popierani tych postulatów kandydatów.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 06 październik 2023 06:30

Bydgoski browar po 7 latach musiał się zamknąć

W 2016 roku zainaugurował swoją działalność Browar Osowa Góra, jak sama nazwa wskazuje mieścił się on w tej dzielnicy, dokładniej przy ulicy Ołowianej. Był to browar rzemieślniczy, nie nastawiony na masową produkcję, ale na oryginalne smaki, w praktyce zdarzało się, że piwo wyprodukowane w jednej partii różniło się od kolejnej partii. Osowa Góra zdobyła uznanie wśród piwoszy. Historia ta zakończyła się jednak kilka dni temu – z końcem września.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29