Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 09 październik 2023
wtorek, 10 październik 2023 00:33

Ponownie oferty na rozbiórkę kładki są drogie

W ubiegłym roku zapadła decyzja o tym, że kładka nad alejami Wojska Polskiego będzie rozebrana, a w zamian powstanie naziemne przejście dla pieszych z sygnalizacją. Taką decyzję podjął ZDMiKP po konsultacjach społecznych, choć zdania w nich były podzielone mniej więcej pół na pół. Dla drogowców argumentem dodatkowym za rozbiórką stały się dość wysokie koszty remontu kładki, z kolei społecznicy wskazywali też, że kładka to mniej wygodne rozwiązanie dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sierpniu informowaliśmy o propozycji klubu radnych PiS-u, aby wejście w życia kolejnych obostrzeń w ramach wojewódzkiej uchwały antysmogowej przesunąć o dwa lata, bo jak tłumaczyli szacuje się, iż tylko jedna trzecia mieszkańców, która powinna pozbyć się pozaklasowych pieców zrobiła to. Nieoficjalnie słyszy się, że marszałek chce tę propozycję przebić i zamiast przesuwać o 2 lata, rozważa 6 lat. Aktywiści antysmogowi nie czekają i ruszyli już z petycją przeciwko jakimkolwiek przesunięciom.

Opublikowano w Regionalne

Za nami gorący tydzień, który zakończył się wejściem Izraela w stan wojny, z racji tego, że jest to temat dość popularny w mediach, pomijamy go chcąc pokazać inne ważne wydarzenia minionego tygodnia. Najwięcej uwagi poświecimy szczytowi Rady Unii Europejskiej, gdzie sprzeciw Polski i Wegier sprawił, że w podsumowaniu nieformalnego szczytu nie ma wzmianek o relokacji uchodźców. Z racji tego, że był to szczyt nieformalny,  stąd też nikt nie spodziewał się raczej rewolucyjnych ustaleń, to na pewno jakimkolwiek konkluzjom nie sprzyjała końcówka kampanii wyborczej w Polsce.

Opublikowano w Magazyn

We wtorek 10 października przypada Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychologicznego, z tej okazji w poniedziałek i we wtorek po bydgoskich ulicach jeździ specjalny tramwaj linii H jak Help (z angielskiego pomoc). W pojeździe znajdują się informatory poświęcone zagadnieniu zdrowia psychicznego, obecne są także działaczki Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę do których można się zwrócić z prośbą o pomoc. Tego typu inicjatywa jest przeprowadzona w Bydgoszczy pierwszy raz.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę atak terrorystów z Hamasu na Izrael doprowadził do eskalacji na Bliskim Wschodzie, wsparcie dla tego ataku wyraził też libański Hezbollah w charakterystyczny dla siebie sposób – ostrzeliwując terytorium Izraela rakietami. Zdaniem ekspertów najprawdopodobniej również Liban stanie się celem operacji odwetowej Izraela. Z uwagi na terrorystyczny charakter ataku Izrael wspierany jest m.in. przez Stany Zjednoczone i Polskę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Taniej niż pierwotnie na to się zanosiło – mamy wykonawcę, który dokona przebudowy 10 ulic w ścisłym centrum Bydgoszczy, mowa o takich ulicach jak: Przy Zamczysku, Jana Kazimierza, Pod Blankami, Przyrzecze, Zaułek, Ks. Malczewskiego, fragment Grodzkiej oraz przebudowa Rybiego Rynku. Szczególnie istotny wydaje się Rybi Rynek, bowiem oznacza to metamorfozę tego miejsca. Firma Betpol wygrała oferując niecałe 24,4 mln zł. Zadanie będzie dofinansowane z rządowego funduszu dla dróg lokalnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29