Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 28 październik 2023

Jak wynika z archiwalnych publikacji prasowych – 9 czerwca 1938 roku prezydent Bydgoszczy Leon Barciszewski witał delegację z miasta Gdyni. Warto podkreślić, że wówczas Gdynia obchodziła 10-lecie istnienia portu morskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kolejne odsłonięte przy ulicy Długiej autografy to w Bydgoszczy coroczna tradycja – od 2007 roku mamy dziesiątki laureatów, których coraz trudniej już zliczyć, a Aleja Autografów zaczynająca się przy ulicy Jana Kazimierza dotarła już do ulicy Jezuickiej. W tym roku swoje autografy odsłonili: Krystyna Gawek, Marek Chełminiak i prof. Roman Ossowski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Natalia Sońska to jedna z ciekawszych przedstawicielek nowego pokolenia polskich pisarek, której dzieła słyną z tego, że potrafią pochłonąć czytelnika w opisywane przez nią historii, a to wszystko za sprawą głębi tych historii. ,,Paragraf na miłość” który miał premierę w kwietniu to kolejne dzieło z ciekawą fabułą.

Opublikowano w Magazyn

Jak na razie oficjalnie wiemy jedynie tyle, że kandydatem formacji opozycyjnych na premiera będzie Donald Tusk, już mniej oficjalnie toczą się dyskusje o podziale ministerstw i innych instytucji państwowych. Ważną rolę w sprawowaniu władzy przez nowy rząd będą pełnić Urzędy Wojewódzkie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pierwotnie nasz coroczny ranking posłów zawiesiliśmy w 2021 roku z uwagi na fakt, że parlamentarzyści z regionu przestali współpracować ponad podziałami politycznymi. Ostatecznie uznaliśmy jednak, że na koniec kadencji należy się jedno wyróżnienie za całokształt w ostatnich 4 latach. W naszym subiektywnym rankingu chcemy wyróżnić posła Jana Szopińskiego, który reelekcji na X kadencję Sejmu RP nie uzyskał.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29