Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 27 październik 2023

Modernizacja ciągu linii nr 131 od Tczewa przez Bydgoszcz do Inowrocławia to wielki projekt, bo pozwoli pociągom rozpędzać się do nawet 200 km/h, na odcinku Nowa Wieś Wielka – Inowrocław odseparować ruch towarowy od pasażerskiego (będą cztery tory), a także zakłada on powstanie dwóch stacji w Bydgoszczy na Wilczaku i Węźle Zachodnim. Szczególną uwagą cieszy się Wilczak, bowiem w Bydgoszczy od wielu lat dyskutuje się o potrzebie rozbudowy ulicy Nakielskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 27 październik 2023 18:29

Europejska Stolica Kultury 2029 nie dla Bydgoszczy

Do połowy września aplikację o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku złożyło 12 polskich miast, w tym Bydgoszcz i Toruń. W piątek w sali Senatu Akademii Sztuk Pięknych w obecności ministra Piotra Glińskiego ogłoszono wyniki pierwszego etapu – z 12 kandydatów pozostało aktywnych tylko 4.

Opublikowano w Bydgoszcz

Brytyjscy naukowcy zbadali, jak ludzie w Wielkiej Brytanii i na Malcie postrzegają osoby ubiegające się o azyl, pochodzące z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Przeanalizowali odpowiedzi pod kątem pozytywnych i negatywnych emocji, postrzeganego zagrożenia, uprzedzeń i postaw wobec pomagania im. Okazało się, że mieszkańcy Starego Kontynentu są bardziej skłonni do pomocy uciekającym przed wojną Ukraińcom niż mieszkańcom Syrii lub Somalii. Zdaniem badaczy taka postawa może być skutkiem różnic i podobieństw kulturowych. – Ukraińcy to w większości biali chrześcijanie, w odróżnieniu od Syryjczyków i Somalijczyków, mogą więc być postrzegani jako bardziej podobni do nas – ocenia dr Sharon Xuereb, psycholożka z The Open University w Wielkiej Brytanii.

Opublikowano w Magazyn

Od jednego do siedmiu pociągów chce kupić Województwo Kujawsko-Pomorskie dla obsługi tras regionalnych. Ilość zakupionych pociągów będzie zależna od ceny zaproponowanej w przetargu – do sfinansowania zamówienia mają być wykorzystane środki rządowe z Polskiego Ładu już przyznane oraz ewentualne środki z Unii Europejskiej na których przyznanie liczą władze województwa.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek wieczorem drogowcy udostępnili nową nitkę Mostu Kazimierza Wielkiego, który był budowany przez ostatnie miesiące. Po testach obciążeniowych możliwe było oddanie go do eksploatacji. Drogowcy chcą jednak teraz zamknąć dotychczasową przeprawę mostową, dlatego w tym rejonie należy szczególną uwagę zwracać na oznakowanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja, że kładka nad alejami Wojska Polskiego zostanie zlikwidowana, a w jej miejscu pojawi się naziemne przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Pierwszą próbę jej rozbiórki podjęto wiosną, ale wówczas oferty z przetargu okazały się zbyt wysokie, dlatego przetarg unieważniono. Teraz mamy drugie podejście.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29