Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 26 październik 2023

Budowa zbiorników retencyjnych na pewno jest odczuwalna dla bydgoszczan, z powodu spowodowanych przez tę inwestycję utrudnień komunikacyjnych. Prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Krzysztof Drzewiecki zapowiedział, że wszystkie prace zakończą się do końca roku – taki jest bowiem wymóg projektu unijnego – a później służyć będą wielu pokoleniom.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radny Nowej Lewicy Zdzisław Tylicki, który nieskutecznie próbował w tej kadencji przeforsować podwyżki uposażeń dla radnych, który ucieka przed kamerą to nic nowego. Gdy w maju pokazywaliśmy jak parkując na miejscu dla niepełnosprawnych pod ratuszem, paradował po urzędzie z kartonem pączków dla lidera swojej partii Włodzimierza Czarzastego, radny zaprzestał parkowania do czasu wyborów, bowiem wizerunkowo nie pomagało to Nowej Lewicy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zgodnie z powyborczą tradycją w Sali Kolumnowej Sejmu RP przedstawiciel Państwowej Komisji Wyborczej wręczył symbolicznie zaświadczenia posłom wybranym do Sejmu X kadencji. W czasie uroczystości obecna była marszałek Sejmu IX kadencji Elżbieta Witek i marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Z okręgu bydgoskiego zaświadczenia o wyborze odebrało 10 posłów, nieobecni byli posłowie Bartosz Kownacki (PiS) i Paweł Olszewski (KO).

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 26 październik 2023 15:21

Zmarł wójt Gminy Radziejów Marek Szuszman

Jak podaje PTH Oddział Inowrocław, zmarł dr Marek Szuszman, wójt Gminy Radziejów. O śmierci samorządowca i działacza poinformowało Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Inowrocławiu (PTH Inowrocław), którego członkiem był zmarły.

Opublikowano w Inowrocław

Na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radni uchwalili ,,Program Działań na Rzecz Równego Traktowania dla Miasta Bydgoszczy” - na samym wstępie trzeba zaznaczyć, że nie niesie on sam w sobie żadnych istotniejszych skutków prawnych, natomiast rekomenduje m.in. powołanie w strukturze ratusza pełnomocnika ds. równego traktowania oraz wprowadzenie klauzul równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji w zleceniach oraz umowach zawieranych z Urzędem Miasta. Jest to zatem dopiero zalecenie, ale wywołało na sali sesyjnej gorącą dyskusję.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do zdarzenia doszło pod koniec 2016 roku w Bydgoszczy – nietrzeźwy mężczyzna naszedł swoją byłą dziewczynę, której bronił ówczesny partner. Został on jednak zaatakowany przez Macieja M. nożem, który wbił poszkodowanemu w klatkę piersiową, chcąc zadać mu kolejne ciosy nożem. Obrażenia były na tyle poważne, że mężczyzna musiał zostać operowany. Dopiero w lipcu bieżącego roku Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał napastnika.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29