Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 16 październik 2023

Jak spojrzymy na wyniki wyborów tylko na terenie Miasta Bydgoszczy to mamy zdecydowane zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej, na która zagłosowało 74,6 tys. bydgoszczan, co dało prawie 40% poparcia w mieście. To najwyższy wynik tego środowiska politycznego od 2007 roku, wówczas w mieście PO uzyskała prawie 90 tys. głosów i 50% ogólnego poparcia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zaledwie 49 głosów zdecydowało o tym, że mandat posła dalej będzie sprawować poseł Bartosz Kownacki, a poza Sejmem znajdzie się posłanka Ewa Kozanecka. Tym razem wyniki w okręgu bydgoskim podsumowujemy już ostatecznie – około godziny 20:30 udało się bowiem podliczyć ostatnie obwody. W skali kraju jeszcze trwa liczenie głosów – wiemy już jednak dokładnie jak będzie podzielone 12 mandatów poselskich i dwa senackie.

Opublikowano w Regionalne

Po 21 latach rządów Ryszarda Brejzy w Inowrocławiu dojdzie do zmiany u steru miasta. Włodarz Inowrocławia po podliczeniu wszystkich obwodów wygrał wybory do Senatu RP uzyskując w skali okręgu senackiego 44% głosów, co daje w liczbach bezwzględnych ponad 90 tys. głosów. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przegrał dość widocznie.

Opublikowano w Inowrocław

Musimy się jeszcze uzbroić w cierpliwość jeżeli chodzi o oficjalne wyniki – w oparciu o szczątkowe dane z ponad 80% obwodów widać już bardzo dużo, ale też jesteśmy świadkami walki, gdzie nawet kilka lub kilkanaście głosów zdecyduje o mandacie.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 16 październik 2023 17:45

Przegląd zagraniczny: Laureaci Sacharowa z polskim akcentem

Po emocjach wyborczych zapraszamy na kolejne wydanie Przeglądu zagranicznego – dzisiejsze będzie krótkie i dość konkretne. Chcemy przybliżyć czym jest nagroda imienia sowieckiego dygnitarza Sacharowa przyznawana przez Parlament Europejski i powiedzieć o tegorocznych laureatach. Wśród nich jest działaczka na rzecz aborcji w Polsce Justyna Wydrzyńska.

Opublikowano w Magazyn

Na oficjalne wyniki wyborów poczekamy jeszcze dobre kilka godzin, a być może będzie to dopiero we wtorek. W oparciu o dane z dokładnie 49,53% obwodów okręgu bydgoskiego przedstawiamy cząstkowe wyniki tych wyborów z przełożeniem na mandaty – uczulamy jednak, że może dojść do niewielkich przetasowań.

Opublikowano w Regionalne

Na podsumowanie wyborów trochę jeszcze poczekamy, mając jednak już pewne dane możemy wskazać osoby, które z dużym prawdopodobieństwem będą posłami oraz pokazać kto ma na to szansę.

Opublikowano w Regionalne

Do godziny 9 w skali kraju podliczono zaledwie 20% obwodów, w oparciu o te dane po godzinie 8 opublikowano sondażowy wynik Late Poll, który nie poprawia złej sytuacji PiS po Exit Poll, a wręcz ją pogłębia. Według Late Poll PiS wygrało z wynikiem 36,6%, ale daje to tylko 198 mandatów, Koalicja Obywatelska uzyskuje ich 161, Trzzecia Droga 57, Lewica 30, a Konfederacja nieco więcej niż było w Exit Poll bo 14.  Kluczowe będą jednak oficjalne wyniki.

Opublikowano w Regionalne

W prawie wszystkich sektorach mamy już rozstrzygnięcie przetargu na odbiór odpadów od nowego roku – to co powinno cieszyć, to oferty w wielu sektorach poniżej budżetu jaki przewidział ratusz, co z kolei daje nadziei, że nie będzie podwyżek. Głównym graczem na bydgoskim rynku odbioru odpadów będzie miejska spółka ProNatura.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29