Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 19 październik 2023

Spółkę Tramwaj Fordon ratusz powołał do życia w 2009 roku, czyli jeszcze za poprzedniego prezydenta – jej celem była budowa linii tramwajowej do Fordonu, która została oddana do użytku w 2016 roku oraz obsługa na niej połączeń tramwajowych. W przyszłą środę radni zdecydują o likwidacji spółki poprzez przejęcie jej przez MZK.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 19 październik 2023 18:31

W Budapeszcie o potencjale korytarza Bałtyk-Adriatyk

W czwartek 19 października w stolicy Węgier Budapeszcie odbyło się X Forum Korytarza Bałtyk-Adriatyk, które było symboliczną inauguracją w tym korytarzu Węgier oraz węzła Budapeszt. Zarówno w propozycji rewizji sieci TEN-T autorstwa Komisji Europejskiej oraz późniejszym stanowisku Parlamentu Europejskiego poszerzenie korytarza Bałtyk-Adriatyk o Budapeszt jest uwzględnione. Nie zabrakło kwestii istotnych dla Nowego Bursztynowego Szlaku.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek dowiedzieliśmy się, a we wtorek zostało to oficjalnie potwierdzone, że Ryszard Brejza został wybrany na senatora, z tego też powodu przestał lub przestanie zaraz być prezydentem (są różne interpretacje stanu formalnego) Inowrocławia. Jeszcze przed wyborami Brejza odwołał swoich zastępców, zatem Inowrocław nie ma na dzisiaj nikogo pełniącego funkcję.

Opublikowano w Inowrocław

Około miliona Polaków zaszczepiło się w tym sezonie przeciw grypie. Zwykle we wrześniu, u progu sezonu zachorowań, odsetek osób szczepiących się był znacznie wyższy. W tym roku pacjentów mogła zniechęcać ciepła pogoda, ale też wciąż długa ścieżka do uzyskania preparatu. Statystyki mogłoby poprawić ułatwienie i skrócenie procedur, możliwość przyjęcia szczepionki w każdej aptece czy możliwość kwalifikacji do szczepienia nie tylko przez lekarza, ale i pielęgniarkę. System jest stale usprawniany, ale eksperci apelują o kolejne zmiany i jak najszersze włączenie w cały proces szczepień farmaceutów, pielęgniarki i położne. Kluczowa jest jednak edukacja pacjentów.

Opublikowano w Regionalne

Konfederacja w Bydgoszczy na każdym kroku podkreślała, że u nich nie ma spadochroniarzy, co oczywiście było hipokryzja, bo z dwójki kandydował mieszkający w Berlinie Sławomir Ozdyk. Jak zresztą na mniej niż tydzień przed wyborami publicznie przyznał, że w Niemczech mieszka od ponad 20 lat. Na swoich materiałach wyborczych występował z bronią palną, czy to z pistoletem, karabinem, czy nawet granatnikiem, co było odbierane dość kontrowersyjnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do końca października trwa promocja na zakup 90-dniowego biletu na komunikację miejską – skorzystać z niej mogą osoby, które w tym roku nie posiadały żadnego biletu okresowego (powyżej 14 dni). Celem akcji jest zachęcenie do częstszego korzystania z transportu zbiorowego oraz jednoczesna promocja tej formy transportu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29