Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 04 październik 2023

Słowo ,,planowana” wydaje się tutaj jak najbardziej uzasadnione, bowiem pomysł budowy obwodnicy Białych Błot publicznie pojawił się w grudniu 2017 roku, a do dzisiaj nawet nie rozpoczęło się opracowywanie studium jego przebiegu, sprawa zatem została można powiedzieć zawieszona i ciężko powiedzieć czy kiedykolwiek ruszy, ale taki stan rzeczy budzi niepokój wśród mieszkańców, którzy obawiają się, że obwodnica będzie przebiegać przy ich domach lub ich działkach, bowiem gmina intensywnie się rozbudowuje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Poseł Nowej Lewicy Jan Szopiński to gość naszego kolejnego wywiadu przedwyborczego. Uznawany jest nawet przez wielu oponentów politycznych za pracowitego, w statystyce wystąpień z mównicy sejmowej znalazł się w tej kadencji na podium. Rozmawiamy z nim przede wszystkim o sprawach kluczowych dla regionu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z początkiem października zaczął się nowy rok akademicki, na uczelniach wyższych ważnym elementem są uroczyste inauguracje, na których zaprasza się gości, w tym przedstawicieli władz. Z racji tego, że mamy kampanie wyborczą, dla wielu kandydatów pełniących funkcję takie inauguracje pełnią okazję do pokazania się. Na największych bydgoskich uczelniach inauguracje przebiegły w nurcie rozważań o rozwoju.

Opublikowano w Bydgoszcz

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podsumowali klimat w Polsce w sierpniu, na tle państw południa kontynentu nie borykaliśmy się aż z tak ogromnymi upałami (były miejsca z normą 38 stopni), za sprawą wielu opadów był to raczej łagodny miesiąc – średnia temperatura według tego opracowania w naszym kraju wyniosła 19,6 stopnia C.

Opublikowano w Regionalne

Przed tygodniem informowaliśmy o tym, że Rada Miejska w Inowrocławiu wyraziła zgodę na wejście Inowrocławia w porozumienie z innymi gminami uzdrowiskowymi w naszym województwie – Ciechocinkiem i Brześciem Kujawskim. Był to warunek niezbędny do podpisania porozumienia, które ma przede wszystkim pozwolić tym trzem samorządom sięgnąć po dodatkowe środki europejskie. W uroczystości – która zorganizowano w inowrocławskim Parku Solankowym uczestniczył marszałek województwa Piotr Całbecki.

Opublikowano w Inowrocław

Opryszczka to uciążliwy problem dermatologiczny, wywoływany przez wirusa HSV-1. Nieestetyczne zmiany skórne pojawiają się z reguły co kilka miesięcy, a nasilenie nawrotów może być bardzo różne. Objawy opryszczki nie tylko negatywnie wpływają na samoocenę chorego, ale również są szkodliwe dla zdrowia skóry i mogą stać się przyczyną poważniejszych problemów ze zdrowiem. Skąd bierze się opryszczka? Jakie sposoby leczenia są dziś dostępne?

Opublikowano w Polecane

W lutym tematem Park&Ride po raz ostatni zajmowali się bydgoscy radni (nie licząc późniejszej delikatnej poprawki technicznej), wprowadzone zmiany które weszły w życie od kwietnia nie zmieniły zbytnio obrazu. Są parkingi, na których parkujące przez cały miesiąc pojazdy można policzyć na palcach rąk, a przecież samo ich funkcjonowanie generuje koszty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31