Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 24 październik 2023

Do tej pory gdy w Polsce była mowa o Nowym Jedwabnym Szlaku to kluczową rolę odgrywał terminal na przejściu granicznym polsko-białoruskim w Małaszewicach. Dzisiaj z powodu wojny na Ukrainie Małaszewice tracą na znaczeniu, odczuwalne są bowiem znaczne spadki przewozów, dlatego powinniśmy coraz więcej uwagi poświęcać Węgrom, w szczególności węzłowi Budapeszt.

Opublikowano w Bydgoszcz

Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka to jeden z ważniejszych szpitali onkologicznych w Polsce, natomiast Wojewódzki Szpital Dziecięcy kilka lat temu rozbudowany to kluczowa placówka tego typu dla naszego regionu. Obecnie trwają konkursy na wybór nowych dyrektorów po wydłużonych kadencjach.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 24 październik 2023 14:10

Co dalej ze ,,Zbliżeniami” w TVP3 Bydgoszcz?

W okresie kampanii wyborczej w serwisie informacyjnym TVP3 Bydgoszcz mieliśmy do czynienia z jednostronnym przekazem, tak rażącego braku pluralizmu w bydgoskim oddziale Telewizji Polskiej nie było nigdy. Trudno, aby to wszystko przeszło bez echa.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 24 październik 2023 13:17

Minister Sprawiedliwości z Inowrocławia?

Liderzy Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy uzgodnili, że nowym premierem powinien zostać Donald Tusk. Wprost nie mówi się o nazwiskach ministrów w nowym rządzie, ale w mediach trwa już giełda nazwisk. Pojawia się na niej nazwisko posła Krzysztofa Brejzy, który w okręgu bydgoskim zrobił z trzeciego miejsca fenomenalny wynik.

Opublikowano w Inowrocław

Wszystko wskazuje na to, że za kilka tygodni dojdzie do sporych zmian w mediach publicznych, które w czasie kampanii wyborczej często skupiały się na propagandzie. W uporządkowaniu tej sytuacji może pomóc Europejski Akt Wolności Mediów, w szczególności, iż jest ambitny plan – z uwagi na kończącą się kadencję Parlamentu Europejskiego – aby uchwalić go jeszcze w tym roku. Ten akt – który ma obowiązywać w całej Unii Europejskiej – będzie też batem na media wydawane przez samorządowców.

Opublikowano w Regionalne

Zatwierdzony w 2014 roku projekt budowlany pozwalał bydgoskiej firmie Hurtostal zagospodarować budynek dawnej stacji kolejki wąskotorowej Restauracji Leśnej w Smukale na funkcję mieszkaniowe wraz z częścią barowo-kawiarnianą i usługami odnowy biologicznej. Warunkiem zawartym w pozwoleniu było zagospodarowanie ścian wewnętrznych i zewnętrznych oraz istniejącego stropu. Zatem była zgoda na rozbudowę w oparciu o istniejący historyczny budynek. Nie było zatem żadnej mowy o jego rozbiórce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29