Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 16 październik 2015

Po spotkaniu z udziałem prezydenta Ryszarda Brejzy doszło do kompromisu pomiędzy związkowcami i dyrekcją podlegającego ratuszowi centrum kultury. Zwolniony lider NSZZ ,,Solidarność” zostanie przywrócony do pracy.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 16 październik 2015 13:42

Kandydat na senatora wyszedł do ludzi pracujących

Kawa i kanapki – na taki poczęstunek od kandydata na senatora Jacka Olecha mogli liczyć dzisiaj pracownicy Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino”, a także personel i pacjenci szpitala powiatowego.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 16 październik 2015 13:09

Ludzie Kukiza uważają za priorytet walkę z biedą

Zdaniem Pawła Skuteckiego w kampanii wyborczej zbyt mało uwagi poświęca się problemowi walki z ubóstwem, z którym w Polsce boryka się ok. 350 tys. dzieci. Problemy finansowe dotyczą zaś dużo szerszego grona Polaków. Swoje recepty proponuje komitet Kukiz15.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem kandydata na senatora Marka Gralika zmiana zasad wyboru marszałków wiele nie zmieni, gdyż za trzy lata większość pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego będzie już podzielona. Bydgoski radny uważa, że bardziej na szczeblu parlamentarnym powinniśmy się skupić na zwiększeniu kontrolii wydatkowanych przez marszałków środków.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 16 październik 2015 12:00

Latos: PiS umie liczyć

W czwartek poseł Łukasz Krupa stwierdził, że w przypadku dojścia Prawa i Sprawiedliwościo do władzy, powstanie poważne zagrożenie dla Metropolii Bydgoskiej. Polemikę z tą opinią podjął poseł Tomasz Latos, który stwierdza, że jego partia nie będzie blokowała rozwoju metropolii, gdyż do nich popłyną dodatkowe fundusze z Unii Europejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu