Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 16 sierpień 2016

W ostatnim czasie nad Brdą gościliśmy wielu gości zagranicznych, chociażby uczestników Mistrzostwa Świata U20 w lekkiej atletyce. Bydgoszcz zrobiła na nich wrażenie m.in. z powodu wszechobecnej zieleni w miejskiej przestrzenni. Jeżeli wdrożymy koncepcje rewitalizacji Starego Miasta zaproponowaną przez Miejską Pracownię Urbanistyczną, to nad Brdą będzie jeszcze bardziej zielono.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 17 sierpień 2016 00:10

Inowrocławski dworzec odzyskuje dawny blask

Dzisiaj ciężko jest określić kiedy remont inowrocławskiego dworca PKP zostanie zakończony i rozpocznie obsługę podróżnych. Z powodu problemów z nierzetelnym wykonawcą pracę budowlane stoją w miejscu. Już dzisiaj możemy za to podziwiać pewne wizualne efekty działań które już zakończono.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 16 sierpień 2016 20:36

Trener ciężarowców bierze winę na siebie

Trener Jerzy Śliwiński z sekcji podnoszenia ciężarów CWZS Zawisza, który przygotowywał do Igrzysk Olimpijskich braci Zielińskich, wydał oświadczenie, w którym wziął na siebie całą odpowiedzialność za skandal ze stosowaniem dopingu. Dzisiaj obradował zarząd CWZS, podczas którego omawiano złamanie regulaminu antydopingowego przez Adriana i Tomasza Zielińskich.

Opublikowano w Sport

Wyjątkowości wczorajszym obchodom Święta Wojska Polskiego dodaje przywrócenie czci Żołnierzom Wyklętym. Do tej pory wiele środowisk o trudzie ich walki pamiętało i oddawało hołdy, ale obchodzone 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego, niezbyt było ich świętem, tak jakby byli żołnierzami gorszej kategorii, przez niektórych uznawani nawet za bandytów. Dzięki gestowi prezydenta Andrzeja Dudy to się zmieniło i o żołnierzom, którzy podporządkowanie Polski sowietom w 1945 uznali za nową okupację przywrócono cześć na równi z innymi żołnierzami broniącymi niepodległości Polski.

Opublikowano w Magazyn
wtorek, 16 sierpień 2016 16:29

Dość niebezpieczny długi weekend

Podczas sierpniowego długiego weekendu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 7 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 5 zostało rannych. Policjanci wykluczyli z ruchu także wielu nietrzeźwych kierowców.

Opublikowano w Regionalne

Prawie 2 mln zł dotacji z Unii Europejskiej powinna zwrócić do 15 lipca Magdalena Balcerzak-Piwowar, która planowała wyremontować hotel przy Placu Klasztornym w Inowrocławiu. Przyczyną żądania Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu jest niezrealizowanie inwestycji w trakcie unijnej perspektywy finansowej 2007-2013 (w praktyce do końca 2015 roku). Inwestycja nie została ukończona, bowiem po jej rozpoczęciu przed planowanym hotelem postawiono kawiarnię, która z jednej strony uniemożliwia dojazd, z drugiej zaś praktycznie uniemożliwia mieszkanie w obiekcie.

Opublikowano w Inowrocław

W czwartek w Bydgoszczy gościł prezes PKP PLK Ireneusz Merchel, któremu towarzyszył poseł Jan Ardanowski z Torunia. Obecność parlamentarzysty lekko mnie zdziwiła, bowiem w swojej działalności parlamentarnej zajmuje się głównie problematyką wiejską. Okazało się jednak, że o infrastrukturze kolejowej posiada on również nie małą wiedzę, którą dzielił się z dziennikarzami, próbując przekonywać do konkretnych inwestycji. Dowiedzieliśmy się m.in. jaką linię kolejową otwierał w II Rzeczypospolitej prezydent Ignacy Mościcki.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 16 sierpień 2016 11:59

Wyjątkowe zawody w kraju

W poniedziałek odbywały się na Brdzie zawody pływackie, w ramach III edycji Wody Bydgoskiej. Udział w nich wzięło około 500 pływaków, którzy rywalizowali na dystansach: 2,8 km, 1,6 km i 650 metrów. Wyjątkowość tej imprezie dawał fakt, iż pływano na otwartym akwenie wodnym, na Brdzie w samym centrum Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 16 sierpień 2016 11:26

Ponowne podejście do drogi S-10

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpisała przetarg na opracowanie koncepcji drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń. Przeprowadzony na początku roku przetarg na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego się nie powiódł, gdyż złożone oferty przekroczyły zabezpieczony na ten cel przez GDDKiA budżet. Na rozpisany w ubiegłym tygodniu przetarg, zabezpieczono już jednak znacznie więcej pieniędzy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31