Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 04 sierpień 2016

Refundacja procedury in vitro dla jednych jest rzeczą kontrowersyjną, głównie w debacie publicznej mówi się o względach ideologicznych. Jedni z powodów religijnych całkowicie go nie akceptują, z kolei dla innych in vitro stało się pewnym symbolem postępu. Decyzja rządu Beaty Szydło o zaprzestaniu dalszej refundacji in vitro z budżetu państwa, jak można było się spodziewać spotkała się z krytyką całej opozycji parlamentarnej i również polskiej lewicy, która nie posiada partyjnej reprezentacji w Sejmie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z publikacji Głosu Wągrowieckiego dowiadujemy się, że samorządowcy z powiatów: czarnkowsko-trzcianeckiego, obornickiego i wągrowieckiego poważnie myślą o przywróceniu regularnych połączeń kolejowych na trasę Czarnków – Rogoźno – Wągrowiec.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
czwartek, 04 sierpień 2016 20:51

Kruszwica dumna ze swoich olimpijczyków

Igrzyska Olimpijskie w RIO rozpoczną się w piątek 5 sierpnia. Mieszkańcy Kruszwicy mogą dumę czuć już dzisiaj, gdyż ich gminę będzie reprezentować w Brazylii aż trzech zawodników. Będą to jedyni sportowcy z powiatu inowrocławskiego.

Opublikowano w Kruszwica
czwartek, 04 sierpień 2016 15:45

Z Kujaw wyruszyli na Jasną Górę

We wtorek z Gniezna wyruszyła Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Tak jak co roku, ważną częścią pielgrzymki są pątnicy wędrujący z Kujaw. Tegoroczna pielgrzymka odbywa się nieco później niż zwykle, a to za sprawą odbywających się do niedzieli Światowych Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka.

Opublikowano w Inowrocław

Agencja Fitch Rating podniosła kilku polskim samorządom krajową ocenę ratingową, w tym również Bydgoszczy. W praktyce oznacza to, że Miasto Bydgoszcz jest bardziej wiarygodne dla kredytobiorców oraz kupujących ewentualne obligacje, dzięki czemu zdolni są oni oferować znacznie bardziej atrakcyjne dla samorządu warunki.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 04 sierpień 2016 14:48

Ruch na Starym Rynku może być ograniczony

ZDMiKP podsumowuje konsultacje społeczne dotyczące projektu rewitalizacji Starego Rynku. Zgłoszono łącznie 160 wniosków, najwięcej dotyczyło ograniczenia ruchu samochodowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W lipcu w województwie kujawsko-pomorskim przebywało ok. 2,5 tys. pielgrzymów, w Bydgoszczy dodatkowo gościło też ok. 1,6 tys. uczestników Mistrzostw Świata U20. Dla policji był to zatem dość wymagający okres – jak ocenia wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, organizacyjnie Polska odniosła sukces. Funkcjonariusze z kujawsko-pomorskiego wspierali również zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Opublikowano w Regionalne

 

W najbliższą sobotę Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy organizuje kolejną wycieczkę ,,Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami”, która pozwoli nam bliżej poznać nasze miasto. Jak zawsze program zapowiada się niezwykle interesująco, tym razem będzie też nietypowo, bowiem będzie okazja porozmawiać z architektami, którzy opracowali koncepcje rewitalizacji Starego Rynku oraz zgłosić im ewentualne sugestie zmian. Wycieczka będzie miała zatem również wymiar konsultacyjny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31