Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 01 sierpień 2016

Tradycyjnie 1 sierpnia o godzinie 17:00 w całym kraju zawyły syreny, aby symbolicznie przypomnieć, że przed 72 laty rozpoczęło się powstanie warszawskie. Kilkadziesiąt osób uczciło ten zryw niepodległościowy na Starym Rynku. Z inicjatywy Młodzieży Wszechpolskiej ułożono z biało-czerwonych zniczy znak ,,Polski Walczącej”.

Opublikowano w Bydgoszcz

W parafii garnizonowej rozpoczęły się oficjalne bydgoskie uroczystości związane z 72 rocznicą wybuchu powstania warszawskiego. Proboszcz parafii garnizonowej ks. płk. Zenon Surma mówił o wielkiej wartości jaka towarzyszyła powstańcom, a była to jedność w walce o niepodległość Polski. Jak podkreślił kapłan, dzisiaj tej jedności Polakom brakuje. Nawiązał on również do rozważań papieża Franciszka, w czasie jego pobytu w naszym kraju na temat potrzeby refleksji na temat zdolności poświęcenia się drugiemu człowiekowi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Główny Urząd Statystyczny opracował zestawienie dotyczące średniej długości życia w Polsce. Jak się okazuje w zależności od regionu, bywa ono mocno zróżnicowane. Fakt jest jednak taki, że średnia długość życia systematycznie wzrasta.

Opublikowano w Regionalne

Do 7 września będące w trudnej sytuacji materialnej rodziny mogą składać wnioski o dofinansowanie na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych, w ramach miejskiego programu pomocy. Prezydent Ryszard Brejza podpisał stosowne zarządzenie. W tym roku pomoc dotyczyć będzie jednak tylko i wyłącznie dzieci niepełnosprawnych.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 01 sierpień 2016 13:39

Po bilet kolejowy do kiosku

Bilety na pociągi przewoźnika Arriva kupimy w kioskach sieci ,,Kolporter” (na razie tylko na terenie województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego). Jak tłumaczą władze Arrivy, rozpoczęcie współpracy z największym dystrybutorem prasy, to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy oczekują atrakcyjniejszego systemu dystrybucji biletów. Bilety w Kolporterze dostępne są od dzisiaj (1 sierpnia).

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 01 sierpień 2016 12:06

Znamy plan przygotowań Łuczniczki Bydgoszcz

Znamy plan przygotowań siatkarzy Łuczniczki Bydgoszcz do rozgrywek PlusLigi. Podopieczni Piotra Makowskiego właśnie w poniedziałek rozpoczęli przygotowania. 

 

Opublikowano w Sport

W ubiegłym tygodniu Naczelny Dowódca ds. Transformacji gen. Denis Mercier z Francji, zasugerował, że podpisana przy okazji szczytu NATO w Warszawie umowa otwiera drogę do ulokowania kolejnych jednostek sojuszniczych w Bydgoszczy. Wypowiedź francuskiego wojskowego mogła zaintrygować, stąd też wystąpiliśmy z oficjalnym zapytaniem w tej sprawie do Ministerstwa Obrony Narodowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30