Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 11 sierpień 2016
piątek, 12 sierpień 2016 01:45

Niebezpieczne igranie ze zdrowiem

W środę Polską wstrząsnęła informacja z Białogardu, gdzie podczas dyżuru zmarła lekarka anestezjolog, która pracowała czwartą dobę z rzędu. Wszystko odbywało się jednak w zgodzie z przepisami prawa i co może być zatrważające, tego typu praktyki są dość powszechne, również w bydgoskich szpitalach (jak wynika z ostatniego raportu NIK). Praca ponad siły jest niebezpieczna dla zdrowia nie tylko lekarzy, ale przede wszystkim leczonych przez nich pacjentów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rutyna poruszania się po tych samych drogach sprawia, że nie zwracamy uwagi na nowo pojawiające się znaki, tylko jeździmy z pamięci. Jazda ,,na pamięć” może być bardzo niebezpieczna. Policjanci zauważają, że wielu kierowców ignoruje buspas, który powstał na potrzeby remontu wiaduktu przy ulicy Wojska Polskiego i przestrzegają, że łamiący przepisy mogą się zdziwić, gdy zatrzyma ich nieoznakowany radiowóz.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 11 sierpień 2016 18:12

Bydgoszczanki zdobywają dwa medale olimpijskie

W czwartek worek z medalami otworzyli dla reprezentacji Polski wioślarze. Co jest dla nas ważne, bohaterami tego dnia są zawodnicy trenujący na Brdzie w bydgoskich klubach. Dwójka podwójna w składzie Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj wywalczyły złoty medal, wygrywając o niecałą sekundę z Brytyjkami.

Opublikowano w Sport

Łódzka Prokuratura wyjaśnia co na terenie firmy AlStal w Inowrocławiu robił były marszałek Sejmu Stefan Niesiołowski. Z nagrań zabezpieczonych przez Żandarmerie Wojskową wynika, że Niesiołowski będąc w Inowrocławiu otrzymał reklamówkę. Co w niej się znajdowało? - odpowiedź na to pytanie to jedno z ważniejszych zadań przed którymi stanie prokurator.

Opublikowano w Inowrocław

Jeszcze w tym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich chce zrealizować budowę ronda na skrzyżowaniu ulic: Dworcowej, Nowej, Nakielskiej i 22 Stycznia. W tym miejscu krzyżują się dwie drogi wojewódzkie: 241 (Nakło – Wągrowiec) i 247 (Szubin – Kcynia). Będzie to jedno z ważniejszych zadań inwestycyjnych zaplanowanych na ten rok na drogach wojewódzkich.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W Bydgoszczy gości dzisiaj prezes PKP PLK Ireneusz Merchel, który prezentował założenia Krajowego Programu Kolejowego, który jest obecnie poddawany konsultacjom społecznym. Dla Bydgoszczy najważniejsze projekty dotyczyć będą dalszej modernizacji infrastruktury kolejowej w kierunku Inowrocławia i Tczewa oraz modernizacji linii kolejowej nr 201 w kierunku gdyńskich portów. Być może uda się również znaleźć środki na remont linii kolejowej nr 18 w kierunku Piły.

Opublikowano w Regionalne

27 sierpnia rozpoczną się rozgrywki B-klasy, w których występować będzie prowadzony przez Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza Bydgoszcz. Nikt raczej nie przewidywał, że bydgoskiemu klubowi na 70-lecie istnienia przyjdzie grać w najniższej klasie rozgrywkowej. Mecze w charakterze gospodarza Zawisza będzie rozgrywać na boisku w Potulicach (powiat nakielski), co może być dla wielu bydgoszczan przeszkodą, w regularnym kibicowaniu klubowi, dlatego Stowarzyszenie Piłkarskie apeluje do prezydenta o udostępnienie na potrzeby rozgrywania meczów infrastruktury przy ulicy Gdańskiej 163 w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30