Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 10 sierpień 2016

Oficjalny sprzeciw prezydenta Bydgoszczy i Rady Miasta, w kwestii planowanego ustalenia obszarów funkcjonalnych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, nie zrobił na marszałku województwa większego wrażenia. W dniu 27 lipca Zarząd Województwa przyjął podział na obszary funkcjonalne, kompletnie ignorując postulaty płynące z Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Temat nie jest nowy, bowiem o problemie nagminnego łamania przepisów ruchu drogowego na ulicy Długiej pisaliśmy już wielokrotnie. Mówili o tym również na spotkaniach z samorządowcami kupcy. Co prawda po tych głosach Straż Miejska poświęciła więcej uwagi parkowaniu na ulicy Długiej, ale bezprawie cały czas jest normą.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 10 sierpień 2016 20:35

Pielgrzymi z Kujaw zdobyli Jasną Górę

Ponad tysiąc pielgrzymów dotarło w środę na Jasną Górę w ramach Pieszej Pielgrzymi Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W drodze towarzyszyło im hasło ,,Zalogowanie przez chrzest”, bezpośrednio nawiązujące do tegorocznego jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Wchodzących pod częstochowski klasztor pielgrzymów witał Prymas Polski abp. Wojciech Polak, który jest również metropolitą gnieźnieńskim.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 10 sierpień 2016 15:57

Drugi zawodnik Zawiszy przyłapany na dopingu?

Adrian Zieliński, brat Tomasza, który miał reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich, jak wynika z nieoficjalnych informacji, również mógł stosować niedozwolone substancje. Polskiej federacji podnoszenia ciężarów grozić może międzynarodowe wykluczenie. Obaj reprezentanci Polski przyłapani na dopingu reprezentowali barwy CWZS Zawisza Bydgoszcz.

Opublikowano w Sport

W Bydgoszczy życie handlowe toczy się głównie w centrach handlowych, w których większych szans na zaistnienie nie mają lokalni przedsiębiorcy. Powstawanie kolejnych centrów handlowych miało wpływ na obumarcie lokalnego handlu, co szczególnie dotkliwie dostrzegamy w obrębie Starego Rynku. Trendy w Europie Zachodniej idą jednak w zupełnie innym kierunku, czego przykładem jest Kopenhaga i tamtejsze przeniesienie handlu na ulicę Stroget, która była kiedyś jedną z bardziej ruchliwych arterii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed nami sierpniowy długi weekend. Planując spędzenie tego wolnego czasu, warto rozważyć zakup biletu weekendowego, który będzie obowiązywał wyjątkowo jeden dzień dłużej. Za 45 zł będzie można przez ponad trzy doby odbyć nieograniczoną liczbę podróży pociągami przewoźników regionalnych.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30