Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 17 sierpień 2016
czwartek, 18 sierpień 2016 00:23

Gdzie na wakacje możemy polecieć z Bydgoszczy?

W sezonie wakacyjnym oferta lotów z Portu Lotniczego Bydgoszcz poszerzona jest o połączenia czarterowe. Nie są to zatem regularne loty rejsowe, ale wykonywane na zlecenie biur podróży, które organizują wycieczki zagraniczne. Z Bydgoszczy możemy polecieć bezpośrednio do trzech krajów: Grecji, Chorwacji i Bułgarii.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnim czasie coraz częściej podnoszona jest możliwość rozpadu województwa kujawsko-pomorskiego – tzw. BydExitu. Próba siłowego zmieniania nazwy lotniska przez Zarząd Województwa przelało dla niektórych środowisk czarę goryczy. Z tego też powodu w ostatnim czasie sens istnienia województwa zaczęła kwestionować bydgoska Gazeta Wyborcza (której o dziwo przez ostatnie lata nie przeszkadzało marginalizowanie Bydgoszczy w Samorządzie Województwa).

Opublikowano w Regionalne

Tanie linie lotnicze Ryanair uważają, że połączenie Bydgoszcz – Londyn cieszy się na tyle dużym zainteresowaniem pasażerów z regionu, że przewoźnik planuje zwiększyć liczbę lotów. W kierunku lotniska Londyn Stansted w sezonie zimowym polecimy 6 razy w tygodniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bydgoszcz na przestrzenni dziejów była miastem, gdzie wpływy religii katolickiej były dość silne przez wszystkie dzieje. Odróżnia to nasze miasto od Torunia, gdzie były okresy zwrotu ku różnym odmianom protestantyzmu, w szczególności luteranizmowi. Katolicyzm nad Brdą był nieco wycofany jedynie w okresie zaborów i prowadzonej przez władze pruskie kolonizacji Bydgoszczy – wówczas jednak katolicyzm odgrywał kluczową rolę dla ducha polskości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31