Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 25 sierpień 2016
piątek, 26 sierpień 2016 00:32

Przebieg drogi S-5 na północy

Na zakończenie naszego cyklu publikacji w, którym omawialiśmy planowany przebieg drogi ekspresowej S-5 w województwie kujawsko-pomorskim, analizie poddamy odcinki na północ od Bydgoszczy od Nowych Marz do węzła Aleksandrowo. Długość obu odcinków wyniesie ponad 45 km i kosztować będzie prawie 800 mln zł.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego jednoznacznie wskazuje, że platforma multimodalna systemu TEN-T powinna powstać w Bydgoszczy. Potwierdza taki zamiar Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w korespondencji z posłem Łukaszem Schreiberem. Według marszałka województwa Piotra Całbeckiego ten zapis można interpretować równie dobrze jako lokalizację w Solcu Kujawskim, na wschód od granic Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Trwają przygotowania do uruchomienia funduszy unijnych w ramach nowej perspektywy finansowej. Przy tej okazji toczy się spór polityczny, czy Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym, czyli Zarząd Województwa, sprawiedliwie podzieli te pieniądze, czy spodziewać się należy marginalizacji chociażby północno-zachodniej części województwa bądź Włocławka. Brakuje mi w tej dyskusji rzetelnej rozmowy o efektywności wydatkowania funduszy wsparcia.

Opublikowano w Regionalne

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ciągu najbliższych tygodni chce wyremontować drogi krajowe nr 15 i 25 przebiegające przez Inowrocław. Biegną one w ramach ulic: Dworcowej (wjazd od Bydgoszczy), Stanisława Staszica (wjazd od strony Poznania) i Toruńskiej (wjazd od strony Torunia).

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 25 sierpień 2016 12:52

Bydgoszcz nagrodzi swoich olimpijczyków

Ponad 80 tys. złotych otrzymają złote medalistki z Rio de Janeiro w wioślarstwie. Miasto Bydgoszcz na nagrody dla uczestników tegorocznych Igrzysk Olimpijskich oraz trenerów przewidziało ponad 320 tys. złotych.

Opublikowano w Sport

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy zaprasza w najbliższą sobotę na kolejną wycieczkę z cyklu ,,Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami”. Tym razem nadarzy się okazja, aby dowiedzieć się od autora książki ,,Śmierć w Bydgoszczy 1939-1945” jak wyglądał obóz dla internowanych przy ulicy Gdańskiej w pierwszych dniach II wojny światowej oraz poznać bliżej bydgoskie tradycje piwne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku roku na antenie Radia PiK dr Wojciech Peszyński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika chwalił, iż dzięki temu, iż Szpitale Uniwersyteckie w Bydgoszczy znajdujące się pod władaniem tej uczelni, udało się oddłużyć. Dziękować za to powinniśmy wybitnym ekonomistom z UMK.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30