Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 22 wrzesień 2022

23 września Sejm RP przyjął ustawę w sprawie budowy portu morskiego w Gdyni. Decyzja podyktowana była tym, że Gdańsk wraz portem miały status wolnego miasta, stąd też Polska chcąc prowadzić handel zagraniczny musiała postawić na budowę swojego portu. Dodatkowo decyzję umacniała wojna celna jaką toczyła Polska z Niemcami. Budowa portu pozwoliła niewielkiej miejscowości jaką była Gdynia, stać się już po kilku latach ponad 100 tys. miastem.

Opublikowano w Regionalne

Temat obwodnicy Białych Błot najprawdopodobniej umarł śmiercią naturalną, natomiast problemy z korkami na ulicy Szubińskiej pozostają. Jedna z koncepcji na ich rozwiązanie zakładała utwardzenie ulicy Duńskiej, która obecnie na blisko kilometrowym odcinku nie jest utwardzona. Ta inwestycja wkrótce może zostać zrealizowana.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 22 wrzesień 2022 18:20

Inowrocław wznawia mobilne szczepienia

Od pewnego czasu prowadzone są szczepienia 4 dawką, nakierowana na wariant Omnikron, przeciwko COVID-19. Inowrocławski ratusz dla osób, które z powodów zdrowotnych nie mogą dotrzeć do punktów szczepień, ale są zainteresowane przyjęciem szczepionki, wznawia akcję dojeżdżania ze szczepieniami do domów.

Opublikowano w Inowrocław

13 grudnia z bydgoskiego lotniska wystartuje pierwszy rejsowy samolot linii lotniczych Wizz Air. Będzie to historyczne wydarzenie, bowiem do tej pory na stałych trasach samoloty tego węgierskiego przewoźnika nie startowały. Wizz Air z Bydgoszczy będzie latać na lotnisko Londyn Luton, tym samym wchodząc w tej destynacji w konkurencję z irlandzkim RyanAir.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wszystko wskazuje, że wkrótce rozpocznie się sezon grzybiarski, także na Kujawach, co roku zdarzają się jednak sytuację, gdy ktoś w poszukiwaniu grzybów ginie w lesie i wówczas robi się nerwowo, dlatego inowrocławscy policjanci apelują już teraz, jednocześnie przedstawiają kilka porad.

Opublikowano w Inowrocław

Podczas trwających w Berlinie targów InnoTrans PESA Bydgoszcz podpisała z PKP Intercity kontrakt na naprawę 59 wagonów serii 152A i 154A. Wartość zamówienia to 376 mln zł. PKP Intercity ten kontrakt komentuje jako ważny krok w poprawie komfortu podróżnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

O podkijowskim Irpieniu głośno było kilka miesięcy temu, po tym jak z tych terenów wycofali się Rosjanie, podobnie jak w Buczy odnajdywano dowody na masakrę. Irpień spływał krwią – pisały niektóre media międzynarodowe. To 62 tys. miasto wchodzące w skład aglomeracji kijowskiej rozpoczyna współpracę z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu