Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 20 kwiecień 2024

Na dzisiaj nie ma co prawda jeszcze montażu finansowego dla rozbudowy Filharmonii Pomorskiej, a szacuje się, że potrzeba będzie około 400 mln zł. Jest jednak szansa, że prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku. 9 kwietnia Zarząd Województwa przyjął harmonogram rzeczowo-finansowy dla rozbudowy Filharmonii w 2024 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem informowaliśmy o tym, że Województwo Kujawsko-Pomorskie podpisało umowę z PESA Bydgoszcz na dostawę dwóch nowych pociągów, docelowo zamówienie będzie rozszerzone do 7 składów. Zakup składów będzie sfinansowany z dotacji rządowej z Polskiego Ładu i ze środków europejskich. Są to jednak jedyne planowane wymiany taboru w naszym województwie na najbliższe lata. Przynajmniej na ten moment.

Opublikowano w Regionalne

Oficjalnie prezydent Rafał Bruski przyjął Bydgoskie Standardy Zieleni 26 marca - na drodze zarządzenia. To liczący prawie 140 stron dokument o który domagali się aktywiści. Dalej piszemy jaka była jego historia i co z niego wynika.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu