Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoska uczelnia wchodzi we współpracę z Irpieniem

Bydgoska uczelnia wchodzi we współpracę z Irpieniem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 wrzesień 2022 07:58

O podkijowskim Irpieniu głośno było kilka miesięcy temu, po tym jak z tych terenów wycofali się Rosjanie, podobnie jak w Buczy odnajdywano dowody na masakrę. Irpień spływał krwią – pisały niektóre media międzynarodowe. To 62 tys. miasto wchodzące w skład aglomeracji kijowskiej rozpoczyna współpracę z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy.

 

Ukraiński protal itvua.tv informuje, że Irpień gościł ostatnio delegację z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy z prezydentem tej uczelni Filipem Sikorą. Prezydent WSG spotkał się z merem Kijowa Ołeksandrem Markuszynem i jego zastępcą Andrijem Krawczukiem. Głównym tematem tego spotkania były rozmowy o współpracy edukacyjnej pomiędzy Irpieniem i WSG. Rozmowy zmierzały w kierunku podjęcia współpracy partnerskiej.

 

Edukacja na Ukrainie staje się poważnym wyzwaniem, bowiem w wielu miejscach, także w Irpieniu nauczanie musiało zostać tymczasowo wstrzymane z powodu działań wojennych.

 

W Irpieniu podczas działań zbrojnych zginął znany amerykański korespondent wojenny Brent Renaud, zastrzelony przez Rosjan.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Umowa z Arrivą już blisko, z Polregio nieco dalej - w tle spór sądowy

  Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki poinformował, że jest blisko finalizacja wieloletniej umowy z przeciwnikami kolejowymi - mówimy o dokumentach, które będą regulowały zasady do połowy grudnia 2030 roku. Najbliżej jest finalizacja umowy z Arrivą.

 • Część radnych sejmikowych chce, aby egzaminy na prawo jazdy rosły automatycznie

  W ostatnim czasie zdawanie egzaminów na prawo jazdy jest prawdziwym hazardem, nie tylko z tego powodu, że zestresowanemu kandydatowi na kierowcę nieco szczęścia zawsze się przyda, ale też z powodu odwoływania egzaminów przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, spowodowanego protestami pracowników. Taki problem widoczny jest chociażby w bydgoskim WORD-ie.

Wiadomości z regionu