Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoska uczelnia wchodzi we współpracę z Irpieniem

Bydgoska uczelnia wchodzi we współpracę z Irpieniem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 wrzesień 2022 07:58

O podkijowskim Irpieniu głośno było kilka miesięcy temu, po tym jak z tych terenów wycofali się Rosjanie, podobnie jak w Buczy odnajdywano dowody na masakrę. Irpień spływał krwią – pisały niektóre media międzynarodowe. To 62 tys. miasto wchodzące w skład aglomeracji kijowskiej rozpoczyna współpracę z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy.

 

Ukraiński protal itvua.tv informuje, że Irpień gościł ostatnio delegację z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy z prezydentem tej uczelni Filipem Sikorą. Prezydent WSG spotkał się z merem Kijowa Ołeksandrem Markuszynem i jego zastępcą Andrijem Krawczukiem. Głównym tematem tego spotkania były rozmowy o współpracy edukacyjnej pomiędzy Irpieniem i WSG. Rozmowy zmierzały w kierunku podjęcia współpracy partnerskiej.

 

Edukacja na Ukrainie staje się poważnym wyzwaniem, bowiem w wielu miejscach, także w Irpieniu nauczanie musiało zostać tymczasowo wstrzymane z powodu działań wojennych.

 

W Irpieniu podczas działań zbrojnych zginął znany amerykański korespondent wojenny Brent Renaud, zastrzelony przez Rosjan.

 

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Blisko rok po rosyjskiej inwazji europejczycy nadal solidarni z Ukrainą

  Pod koniec lutego minie rok od rosyjskiej agresji na Ukrainę, która wywołała skutki w całej Unii Europejskiej, działania związane z sankcjami doprowadziły do ograniczenia importu surowców energetycznych z Rosji, co przełożyło się też na wzrost cen. Jak pokazuje najnowsze badanie Eurobarometru opinia publiczna w Unii Europejskiej pomimo tych niedogodności popiera politykę wspierania Ukrainy i nakładania na Rosję sankcji.

 • Portal chwilowo zawieszony

  1 i 2 lutego nie pojawią sie żadne nowe treści na Portalu Kujawskim.  W ten sposób chcemy pokazać jakim zagrożeniem dla lokalnych mediów jest wydawanie przez Urząd Miasta Bydgoszczy swoich mediów, które nie muszą się liczyć z rachunkiem ekonomicznym. Bez prywatnych mediów, czytelnicy będą skazani jedynie na przekaz kreowany przez polityków, bez poruszania dla nich niewygodnych kwestii.

Wiadomości z regionu