Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 02 kwiecień 2024

Nie jest to początek budowy, bo rozbudowa Opery Nova ruszyła latem ubiegłego roku, nie jest to też jeszcze połowa inwestycji, zatem minie sporo miesięcy nim będzie można przeciąć wstęgę. Trudno zatem do jednej i drugiej okazji przypisać wtorkową uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, zatem być może okazji do ,,wiwatowania” można szukać w tym, że w najbliższą niedzielę odbędą się wybory samorządowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

- To herezja ekonomiczna. Taki pomysł kosztowałby ok. 100 mln zł – powiedział w wywiadzie dla Gazety Prawnej prezydent Rafał Bruski o kosztach zapowiadanej do końca 2024 roku darmowej komunikacji przez kandydata na prezydenta Łukasza Schreibera. Zdaniem Schreibera jest to kłamstwo, dlatego pozwał prezydenta Rafała Bruskiego w trybie wyborczym. Co do zasady ten pozew sąd powinien rozpatrzeć w ciągu 24 godzin.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wicepremier Krzysztof Gawkowski podczas konferencji prasowej z prezydentem Rafałem Bruski zaapelował, aby wybrać urzędującego prezydenta już w pierwszej turze, bo jest on gwarantem dobrego wykorzystania środków europejski. Zdaniem Gawkowskiego komitet Europejskiej Lewicy nie ma nic wspólnego z lewicą – polityk nazwał go ,,farbowanymi kotami”.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2020 roku Politechnika Bydgoska (wówczas jeszcze UTP) rozpoczęła pracę nad prototypem polskiego respiratora, mieliśmy wówczas pandemię, a dostępność tego typu urządzeń była ograniczona. Zespół pod kierownictwem byłego rektora tej uczelni prof. Tomasza Topolińskiego stworzył produkt szyty wprost na potrzeby walki z pandemią. Respirator był gotowy w 2021 roku a do dzisiaj nie trafił do seryjnej produkcji.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 02 kwiecień 2024 12:03

Ryszard Brejza poparł Wojciecha Piniewskiego

Z jednej strony oficjalne poparcie wieloletniego prezydenta Ryszarda Brejzy dla kadydata Koalicji Obywatelskiej Wojciecha Piniewskiego wydawalo się naturalne, ale z racji tego, że część byłego zaplecza prezydenckiego Brejzy wspiera Ewę Koman – zresztą byłą zastępczynie Brejzy – nie dla wszystkich wyborców to musiało wydawać się takie oczywiste.

Opublikowano w Inowrocław

Ubiegłotygodniowa debata pokazała, że Maja Adamczyk kompetencji na bycie prezydentem nie ma, w wielu swoich wypowiedziach pokazywała, że do końca nie rozumie kompetencji prezydenta miasta, a jej program w dużej mierze opiera się na wywołaniu wojny ratusza z uczelniami wyższymi. Panuje powszechne przekonanie, że szans na prezydenturę nie ma, ale może odegrać w tych wyborach istotną rolę, bowiem część wyborców o poglądach lewicowych nie widząc innego komitetu z nazwą ,,lewicy” może zagłosować na nią sugerując się nazwą komitetu Europejskiej Lewicy. To byłyby głównie głosy stracone przez Rafała Bruskiego, który kandyduje z poparciem Nowej Lewicy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Listopad 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu