Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWęgierskie tanie linie lotnicze zadebiutują w Bydgoszczy

Węgierskie tanie linie lotnicze zadebiutują w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 wrzesień 2022 17:40

13 grudnia z bydgoskiego lotniska wystartuje pierwszy rejsowy samolot linii lotniczych Wizz Air. Będzie to historyczne wydarzenie, bowiem do tej pory na stałych trasach samoloty tego węgierskiego przewoźnika nie startowały. Wizz Air z Bydgoszczy będzie latać na lotnisko Londyn Luton, tym samym wchodząc w tej destynacji w konkurencję z irlandzkim RyanAir.

 

Zdarzało się co prawda, że samoloty Wizz Air lądowały w Bydgoszczy, były to jednak zdarzenia awaryjne, np. remont pasa lotniska w Gdańsku lub przekierowania spowodowane trudną sytuacją pogodową. ejsy do Londynu Luton realizowane będą dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Pierwszy lot zaplanowany został na wtorek 13 grudnia. Rejs z Londynu rozpocznie się o godzinie 13:50, w Bydgoszczy Pasażerowie wylądują o 16.00. Natomiast lot powrotny zaplanowano na 16:35. O godzinie 18:50 samolot wyląduje w Londynie.

 

- WIZZ Air to długo wyczekiwany nowy przewoźnik w ofercie Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. Dzięki tej współpracy zwiększamy oferowanie i dostępność komunikacyjną do regionu kujawsko-pomorskiego. Z węgierskim przewoźnikiem wiążemy duże nadzieje na dalszy rozwój siatki połączeń. Londyn Luton to pierwsze, ale nieostatnie słowo nowego przewoźnika – mówi Edward Hartwich, Delegat Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

 

Nieoficjalnie słyszy się, że Wizz Air może wkrótce z Bydgoszczy uruchomić kolejne kierunki. Samo wejście nowego przewoźnika to ważny sygnał, w odbiciu się bydgoskiego lotniska po pandemicznych lockdownach.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Umowa z Arrivą już blisko, z Polregio nieco dalej - w tle spór sądowy

  Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki poinformował, że jest blisko finalizacja wieloletniej umowy z przeciwnikami kolejowymi - mówimy o dokumentach, które będą regulowały zasady do połowy grudnia 2030 roku. Najbliżej jest finalizacja umowy z Arrivą.

 • Część radnych sejmikowych chce, aby egzaminy na prawo jazdy rosły automatycznie

  W ostatnim czasie zdawanie egzaminów na prawo jazdy jest prawdziwym hazardem, nie tylko z tego powodu, że zestresowanemu kandydatowi na kierowcę nieco szczęścia zawsze się przyda, ale też z powodu odwoływania egzaminów przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, spowodowanego protestami pracowników. Taki problem widoczny jest chociażby w bydgoskim WORD-ie.

Wiadomości z regionu