Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 22 kwiecień 2024
wtorek, 23 kwiecień 2024 00:35

Rumuńskie problemy PESA z Francuzami

Rumunia stała się ostatnio ważnym rynkiem dla PESA – wszystkie zamówienia z tego kraju szacuje się na około 4 mln zł. Problemy dotykają umowy na dostawę przynajmniej 20 elektrycznych pociągów klasy Inter-Regio o wartości 1,2 mld zł, która została podpisana w grudniu. Przetarg zaskarżył jednak francuski producent pociągów Alstom.

Opublikowano w Bydgoszcz

Marzec 2024 roku był 10. miesiącem z rzędu, który pobił rekord temperatur w historii globalnych pomiarów dla danego miesiąca roku – wskazują dane Copernicus Climate Change Service (C3S). Średnia temperatura wyniosła 14,14 st. C, czyli o 0,73 st. C więcej niż średnia dla marca z lat 1991–2020. Marzec był też o 1,68 st. cieplejszy niż w okresie przedindustrialnym, do którego odnoszą się globalne cele zawarte w porozumieniu paryskim. Kolejny miesiąc z rekordem ciepła oznacza nasilone zjawiska klimatyczne, również te ekstremalne. 2023 rok był w Europie okresem rekordów w tym zakresie, m.in. największych pożarów, powodzi czy fal upałów – wynika z raportu C3S i Światowej Organizacji Meteorologicznej.

Opublikowano w Regionalne

Podczas czwartkowej urodzinowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy poseł Trzeciej Drogi Norbert Pietrykowski pogratulował Monice Matowskiej zostania przewodniczącą Rady Miasta w kolejnej kadencji. Przewodniczącego radni wybiorą jednak dopiero za dwa tygodnie – taka wypowiedź mogłaby być odebrana, że wybory 7 maja będą fikcją, bo wszystko zostało dogadane – Jeszcze się okaże – komentują w kuluarach samorządowcy Nowej Lewicy, którzy stwierdzają, że nikt z nimi nic jeszcze nie ustalał, a matematyka pokazuje, że może być ciekawie.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 22 kwiecień 2024 18:12

Czy ekskluzywne meble nadają się do każdego wnętrza?

Aranżujesz na nowo swoje wnętrza? W takim razie zainwestuj w ekskluzywne meble. Będą służyć Ci latami, zaskakując wysoką jakością wykonania i wyjątkową estetyką.

Opublikowano w Polecane

Wszyscy już wiedzą, że Arkadiusz Fajok będzie kolejnym prezydentem Inowrocławia. Startował on jako kandydat bezpartyjny i nie był powszechnie kojarzony z żadnym środowiskiem politycznym. Ostatnie dni kampanii wyborczej przyniosły intensywne wyrazy poparcia dla jego konkurenta od prominentnych polityków Koalicji Obywatelskiej, poparcie udzielił mu także wicepremier Krzysztof Gawskowski w imieniu rządu, Nowej Lewicy. Dostał też poparcie od Trzeciej Drogi poprzez posła Norberta Pietrykowskiego. Przegrał mimo to wyraźnie.

Opublikowano w Inowrocław

Na co dzień klinika okulistyczna Oculomedica przy ulicy Górzyskowo oferuje kompleksowe świadczenia zdrowotne z dziedziny okulistyki. Właściciele Oculomedici mieli jednak większe ambicje, dlatego w piątek odbyło się otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego, które ma pozwalać oferować innowacyjne metody leczenia, które są nowościami w Europie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Współpracownicy zmarłego niedawno Aleksieja Nawalnego, który był przeciwnikiem reżimu Władymira Putina, pomimo przebywania poza Rosją są celami ataków rosyjskich służb. We wrześniu ubiegłego roku żonę rosyjskiego opozycjonisty zaatakował w Argentynie bydgoski aktywista Grzegorz D. W ostatnim czasie premier Donald Tusk poinformował o zatrzymaniu białoruskiego koordynatora tych operacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

Opublikowano w Regionalne

Wójtowie Dariusz Fundator i rządzący od wielu kadencji Wojciech Sypniewski w maju pożegnają się z władzą. Mieszkańcy Białych Błot i Osielska podczas niedzielnej drugiej tury wyborów postawili na nowe postacie. Druga tura w niedzielę odbywała się też w Solcu Kujawskim, Nowej Wsi Wielkiej i Dobrczu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj rozpoczyna się ostatnie posiedzenie Parlamentu Europejskiego w tej kadencji, będzie on bardzo intensywny, bo planuje się przyjąć szereg aktów kończących prace legislacyjne. W środę europosłowie zagłosują nad rewizją transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Niestety w ostatecznej wersji dokumentu nie znalazło się przeniesienie Bydgoszczy do sieci bazowej TEN-T.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu