Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 13 kwiecień 2024

Znamy już dobrze skład nowej Rady Miasta Bydgoszczy – okazuje się jednak, że w planach jest jeszcze jedna sesja w starym składzie, które odbędzie się 24 kwietnia. Nie została ona jeszcze formalnie zwołana, wiemy jednak, że prezydent Rafał Bruski chciałby nazwać nazwę kładki w przebiegu Mostu Uniwersyteckiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Aktywność Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju staje się coraz bardziej groteskowa, instytucja podległa Urzędowi Marszałkowskiemu za środki europejskie, które miały promować gospodarczo nasze województwo, zajmuje się w ramach swojej aktywności zakładami bukmacherskimi przed wyborami.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 13 kwiecień 2024 13:24

Kolejny wiadukt wymaga napraw

W ostatnim czasie byliśmy świadkami remontów kilku obiektów mostowych z powodu ich złego stanu. ZDMiKP szuka właśnie wykonawcy dla wzmocnienia belek nośnych wiaduktu kolejowego w przebiegu ulicy Szubińskiej, który biegnie nad linią kolejową nr 131 relacji Bydgoszcz – Inowrocław. Głównym powodem są stwierdzone uszkodzenia belek nośnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obwód wyborczy nr 18 z siedzibą przy ulicy Sardynkowej na Osowej Górze był chyba najbardziej wzorcowy w tych wyborach – prezydent Rafał Bruski uzyskał tutaj niecałe 53,5%, Łukasz Schreiber 27,7%, a Joanna Czerska-Thomas 13,8% - w przypadku ostatniej kandydatki to wynik o punkt procentowy wyższy niż ostatecznie. Pokazuje to, że rozpiętość w głosach kandydatów, w zależności od obwodów mocno się różni. Przełożyliśmy wyniki prezydenckie też na okręgi do Rady Miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Listopad 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu