Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiałe Błota przygotowują inwestycję, która może usprawnić komunikację

Białe Błota przygotowują inwestycję, która może usprawnić komunikację

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 wrzesień 2022 00:41

Temat obwodnicy Białych Błot najprawdopodobniej umarł śmiercią naturalną, natomiast problemy z korkami na ulicy Szubińskiej pozostają. Jedna z koncepcji na ich rozwiązanie zakładała utwardzenie ulicy Duńskiej, która obecnie na blisko kilometrowym odcinku nie jest utwardzona. Ta inwestycja wkrótce może zostać zrealizowana.

Ulica Duńska zaczyna się nieopodal Ronda Miedzyń, ronda turbinowego, które biegnie wzdłuż ulicy Szubińskiej i komunikuje się z aleją Ofiar Hitleryzmu biegnącą na bydgoską dzielnicę Miedzyń. Utwardzenie Duńskiej sprawi, że pojazdy dojeżdżające bezpośrednio do południowej części miejscowości Białe Błota, będą mogły zjechać już na rondzie, tym samym natężenie na dalszej części Szubińskiej powinno zmaleć, jednocześnie dla tych kierowców dojazd do Białych Błot powinien być bardziej komfortowy.

 

W piątek 16 września gmina Białe Błota ogłosiła przetarg na utwardzenie nieutwardzonego fragmentu ulicy Duńskiej o długości ok. 900 metrów. Otwarcie ofert w przetargu planowane jest na 3 października.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Umowa z Arrivą już blisko, z Polregio nieco dalej - w tle spór sądowy

  Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki poinformował, że jest blisko finalizacja wieloletniej umowy z przeciwnikami kolejowymi - mówimy o dokumentach, które będą regulowały zasady do połowy grudnia 2030 roku. Najbliżej jest finalizacja umowy z Arrivą.

 • Część radnych sejmikowych chce, aby egzaminy na prawo jazdy rosły automatycznie

  W ostatnim czasie zdawanie egzaminów na prawo jazdy jest prawdziwym hazardem, nie tylko z tego powodu, że zestresowanemu kandydatowi na kierowcę nieco szczęścia zawsze się przyda, ale też z powodu odwoływania egzaminów przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, spowodowanego protestami pracowników. Taki problem widoczny jest chociażby w bydgoskim WORD-ie.

Wiadomości z regionu