Jesteś tutaj: HomeRegionZłożono ostatni wniosek o ZRID dla drogi S10. Na pozostałych odcinkach widać opóźnienia

Złożono ostatni wniosek o ZRID dla drogi S10. Na pozostałych odcinkach widać opóźnienia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 24 kwiecień 2024 00:46
Toruń Zachód Toruń Zachód Fot: GDDKiA

W ubiegłym tygodniu firma Rubau Polska, która wygrała przetarg na budowę odcinka Toruń Zachód – Toruń Południe (węzeł autostradowy) drogi ekspresowej S10 złożyła do wojewody wniosek o wydanie ZRID. Zezwolenie Realizacji Inwestycji Drogowej to dokument kończący proces przejmowania terenu pod inwestycję, który pozwala rozpocząć fizyczne prace budowlane. Do tej pory dla żadnego z odcinków S10 Bydgoszcz-Toruń nie wydano jeszcze ZRID.

Dla pozostałych trzech odcinków od Bydgoszczy do Torunia Zachód wnioski o wydanie ZRID już złożono, zatem mamy w tym momencie komplet wniosków. Odcinek toruński tak długo czekał, bowiem doszło przy wyborze wykonawcy do perturbacji – pierwotnie wybrano na początku 2022 ofertę firmy, która składała ją pół roku wcześniej i z uwagi na wysoką inflację nie chciała podpisać tego kontraktu. Wymusiło to konieczność ponownego wyboru najkorzystniejszej oferty, co sprawiło, że toruński odcinek ma najmniejsze zaawansowanie.

 

Pierwszy wniosek o ZRID złożono w lipcu ubiegłego roku dla odcinka Bydgoszcz Południe – Emilianowo wraz z budową obwodnicy Brzozy, kilka tygodni później taki wniosek złożono też dla odcinka Solec Kujawski – Toruń Zachód. W umowie zapisano, że wykonawca powinien uzyskać decyzję ZRID w ciągu 22 miesięcy od jej podpisania, dla tych dwóch odcinków te terminy minęły już w marcu, mamy zatem pewne opóźnienie. Obecnie dla obu odcinków trwają ostatnie uzgodnienia z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska.

 

1 grudnia wykonawca złożył też odcinek Emilianowo – Solec Kujawski.

 

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30