Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 16 kwiecień 2024

Raport NIK sprzed kilku tygodni ocenił negatywnie funkcjonowanie Narodowego Instytutu Wolności, czyli podmiotu który rozdaje każdego roku grube miliony złotych na dotacje dla organizacji pozarządowych. Izba w swoim raporcie wykazała nawet istnienie zagrożenia korupcji przy rozdziale funduszy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę 21 kwietnia rozstrzygnie się to kto będzie prezydentem Inowrocławia – ostatnie dni to kolejni politycy popierający kandydaturę Wojciecha Piniewskiego, jego kontrkandydat Arkadiusz Fajok jeżeli chodzi o publiczne wystąpienia jest nieco mniej aktywny, tydzień zaczął od zapowiedzenia wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej po wygranych wyborach.

Opublikowano w Inowrocław

Za dwa lata do Polski trafi pierwszy myśliwiec piątek generacji F-35 – nie można wykluczyć, że będą one serwisowe w Bydgoszczy w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2, ale nie tylko ten bydgoski podmiot może zrobić dobry interes na nowych amerykańskich myśliwcach. Bydgoska firma B-Act będzie uczestniczyć w przygotowaniu wojskowego lotniska w Świdninie pod nowe mysliwce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wybory europejskie odbędą się na początku czerwca, zgodnie z kalendarzem wyborczym listy kandydatów muszą być zarejestrowane do 2 maja – czasu zatem coraz mniej, a karuzela nazwisk krąży.

Opublikowano w Regionalne

W ramach obchodów 20-lecia powołania przez św. Jana Pawła II Diecezji Bydgoskiej zorganizowana została pielgrzymka do Włoch, aby w stolicy Kościoła diecezjanie mogli wyrazić dziękczynienie za bydgoski Kościół. W środę 10 kwietnia uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w Audiencji Generalnej papieża Franciszka na Placu Świętego Piotra. Ojciec Święty przemówił do bydgoskich pielgrzymów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obecnie Nowa Lewica ma wiceprezydenta Bydgoszczy i wiceprzewodniczącego Rady Miasta, w kuluarach mówi się już o tym, że w nowej kadencji, która rozpocznie się w maju - apetyty NL będą już znacznie większe – bowiem w mandatach formacja ta jest najsilniejsza od 14 lat.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

  9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

 • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

  Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu