Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa mapie Bydgoszczy pojawia się nowy komisariat

Na mapie Bydgoszczy pojawia się nowy komisariat

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 październik 2020 16:06

W piątek w obecności Pierwszego Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusza Augustyniaka dokonano uroczystego otwarcia posterunku Policji na Osowej Górze. O powstanie samodzielnej jednostki na tym obszarze od wielu lat zabiegała społeczność lokalna z Osowej Góry oraz sąsiednich dzielnic, które do tej pory podlegały komisariatowi na Błoniu.

Komisariat na Osowej Górze mieści się przy ulicy Sardynkowej – Można rzecz vox populi, vox Dei (łac. głos ludu, głosem Boga) – tymi słowami rozpoczął swoje wystąpienie wiceminister w Kancelarii Premiera Jarosław Wenderlich, który jako bydgoski samorządowiec doskonale zdaje sobie sprawę o oczekiwaniach społecznych w sprawie budowy komisariatu – Dzisiaj mamy pozytywny finał wieloletnich starań mieszkańców, parlamentarzystów, samorządowców o budowę nowej siedziby jednostki organizacyjnej Policji na Osowej Górze. Pamiętam interpelacje z 2007 roku, potem wielokrotne dyskusje na posiedzeniach sesji Rady Miasta Bydgoszczy oraz debaty na posiedzeniach komisji.

 

O potrzebie budowy komisariatu mówiło się od wielu długich lat, wprowadzona w 2016 roku ustawa o modernizacji Policji otworzyła formalną drogę do odtwarzania komisariatów – Dzisiaj ten posterunek, jest 130 odtworzonym od momentu funkcjonowania tego projektu – powiedział zastępca Komendanta Głównego nadisp Dariusz Augustyniak – To jest okres bardzo dobry dla Policji.

 

Zastępca Komendanta Głównego dziękował również uczestniczącym w zbiórce policjantom za to, że swoją postawą i zaangażowaniem budują dobry obraz polskiej Policji.

 

Na Osowej Górze pracować będzie 15 policjantów.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu