Jesteś tutaj: HomeInowrocław

W niedzielę 18 kwietnia odszedł Hieronim Stachel, członek Zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ „Solidarność”, wieloletni przewodniczący KZ NSZZ „S” Cuiavia OSM w Inowrocławiu, członek Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność”.

Inowrocławski Kwiecień 1981

Napisane przez poniedziałek, 19 kwiecień 2021 16:43

19 marca w Bydgoszczy gościł prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki, aby uczcić 40. rocznicę wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981. Jak podkreślali w ten sposób tworzyła się wtedy historia wolnej Polski. O swobody obywatelskie walczono wówczas także w Inowrocławiu – w piątek 16 kwietnia przypadała – właściwie zapomniana – 40. rocznica rozpoczęcia strajku okupacyjnego w inowrocławskiej siedzibie ZSL.

Nawet 2 tys. szczepień dziennie będzie można przeprowadzać na hali sportowej przy Stadionie Miejskim w Inowrocławiu, jeżeli tylko do Polski trafi taka liczba szczepionek. Rząd planuje masowe szczepienia rozpocząć od maja.

Proces rozpoczął się rok wcześniej – dokładnie 14 kwietnia 1320 roku w Inowrocławiu. Dla podkreślenia tego aspektu Inowrocławski Klub Dyskusyjny wraz z Pocztą Polską wprowadził dzisiaj do obiegu kartkę pocztową oraz znaczek pocztowy, które można dzisiaj kupić w Urzędzie Pocztowym w Inowrocławiu oraz w Bydgoszczy. Znaczka nawiązuje do Inowrocławia oraz ówczesnego władcy Polski króla Władysława Łokietka.

Kostka brukowa poprawi estetykę inowrocławskiego cmentarza

Napisane przez wtorek, 13 kwiecień 2021 14:56

Alejki na cmentarzu komunalnym przy ulicy Marcinkowskiego w Inowrocławiu są w złym stanie. Ratusz ogłosił przetarg na utwardzenie ich kostką brukową. Przetarg przewiduje około 300 metrów chodnika.

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu zdecydowała, że ulica łącząca ulicę Marulewską z Szymborską będzie nosiła nazwę Unii Europejskiej. Wspomnieć należy, że budowę tej drogi współfinansowała Unia Europejska. Nie wszyscy radni byli jednak zgodni.

78,4 mln zł w ramach ostatniej transzy Funduszu Inwestycji Samorządowych otrzyma województwo kujawsko-pomorskie z puli 1,6 mld zł, do powiatu inowrocławskiego trafi około 2 mln zł. W ramach ostatniej transzy rząd wspierał mniejsze projekty, największym beneficjentem w kujawsko-pomorskim jest Toruń z 9 mln zł na rozwój Szpitala Miejskiego.

Warte obejrzenia

 • Zawisza przybliża się do III ligi

  W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

  Etykiety: piłka nożna
 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

19 marca 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Dane o szczepieniach są tak prezentowane, że pogubić może się nawet wojewoda

  - W tej chwili mamy w województwie kujawsko-pomorskim 440 tys. (zaszczepionych) dawką pierwszą oraz dawkami dwiema 110 tys. osób – pochwalił się na wtorkowej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Gdyby tak było to przynajmniej jedną dawką szczepionki zaszczepione byłoby 21,6% populacji naszego województwa, czym zawyżalibyśmy znacznie średnią dla Polski, która wynosi 17,5%. Okazuje się, że sposób prezentacji oficjalnych informacji o szczepieniach nie jest zbyt czytelny.

 • Sami sobie zgotowaliśmy ten los

  W niedzielę wykazaliśmy, że w marcu mieliśmy w kujawsko-pomorskim wzrost zgonów w stosunku do roku ubiegłego o 35%, Tzw. zgony nadmiarowe widoczne są od listopada, w tym okresie jest to ponad 6 tys. zgonów. W wielu zestawieniach Polska widnieje jako ten kraj w Europie, gdzie tych przedwczesnych zgonów jest najwięcej i to jest nasza wielka porażka.

Wiadomości z regionu