Jesteś tutaj: HomeInowrocław

W poniedziałek głośno było o włamaniach na profile mediów społecznościowych polityków Zjednoczonej Prawicy. Na profilu jednego z ważniejszych polityków PiS-u znalazło się zdjęcie, najprawdopodobniej półnagiej wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Mogilnie Ewy Szarzyńskiej z Porozumienie – najprawdopodobniej, bo z jej wypowiedzi nie wynika jednoznacznie, czy to są jej zdjęcia czy też nie. Do włamania mogło dojść również na konto partnerki inowrocławskiego radnego Porozumienia Dobromira Szymańskiego. Był dwudniowy szum medialny, dziennikarz Onetu prowadzi jednak rozważania, że Suski mógł się pojawić w sprawie przypadkiem, a sprawa może mieć bardziej polityczny charakter lokalny.

Z powodu pandemii samorządy zrezygnowały z organizacji koncertów sylwestrowych, co było w latach poprzednich właściwie normą. Inowrocław postanowił za pośrednictwem Kujawskiego Centrum Kultury zorganizować sylwester on-line na platformie YouTube – wystąpili m.in.: Małgorzata Ostrowska, Patrycja Markowska, czy Andrzej Krzywy z zespołu DeMono. W Inowrocławiu trwa dyskusja, czy wydatkowanie pieniędzy na ten cel było potrzebne.

Drugie ognisko ptasiej grypy pod Inowrocławiem

Napisane przez poniedziałek, 18 styczeń 2021 18:26

Na terenie gminy wiejskiej Inowrocław stwierdzono ognisko ptasiej grupy wśród hodowli kur. Hodowla, w której stwierdzono przypadki ptasiej grypy obejmuje około 30 tys. kur. Wojewoda zapowiada wyznaczenie strefy zapowietrzonej w odległości 3 km od miejsca ogniska, w której obowiązywać będą szczególne restrykcje. W szczególności dotyczące uniemożliwiania kontaktu ptactwa z różnych hodowli.

Powiat inowrocławski rok 2020 zakończył z liczbą ponad 7,3 tys. bezrobotnych, co jest najwyższą liczbą w skali całego województwa kujawsko-pomorskiego. Rok 2020 sprawił, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych wzrosła o blisko tysiąc. Sprawia to, że powiat inowrocławski staje się szczególnie zagrożony skutkami recesji spowodowanej przez COVID-19.

Policjanci wraz z pracownikami sanepidu prowadzą na terenie Inowrocławia kontrole przestrzegania zaleceń sanitarnych. Kontrolowana jest głównie przestrzeń publiczna, w tym też punkty handlowe. Należy pamiętać, że od przestrzegania zaleceń sanitarnych zależy to czy uda nam się sprawnie przejść przez czas pandemii COVID-19.

W powiecie inowrocławskim stwierdzono ognisko ptasiej grypy

Napisane przez czwartek, 14 styczeń 2021 14:14

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o stwierdzeniu pierwszego od lat ogniska ptasiej grypy w województwie kujawsko-pomorskim, na obszarze pod Grudziądzem. W środę stwierdzono również ognisko w powiecie inowrocławskim na pograniczu gmin Rojewo i Gniewkowo. Podobnie jak w przypadku spod Grudziądza, ognisko stwierdzono w hodowli indyków.

We wtorek wieczorem Senat RP poprawił przyjętą w grudniu przez Sejm RP uchwałę budżetową. Senatorowie uchwalili przy tej okazji poprawki dotyczące inwestycji infrastrukturalnych na Kujawach.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu