Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy wzywa policję do działania zgodnie z prawem

Prezydent Bydgoszczy wzywa policję do działania zgodnie z prawem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 01 luty 2021 14:53

Włodarz Bydgoszczy w swoim piśmie do Komendanta Miejskiego Policji podkreśla, że artykuł 57 Konstytucji zapewnia każdemu obywatelowi wolność uczestnictwa w zgromadzeniach. Jest to odpowiedź na piątkowe incydenty w okolicy Ronda Jagiellonów, gdzie po godzinie 20 doszło do eskalacji, w trakcie której popychana była przez policjantów posłanka Iwona Kozłowska. Parlamentarzystka twierdzi, że uderzoną ją nawet w twarz.

Prezydent Rafał Bruski podnosi, iż zgodnie z Konstytucją tylko ustawa może ograniczyć obywatelom prawo do zgromadzeń, a takowa nie została uchwalona, stąd też w jego opinii policjanci nie mają tego prawa ograniczać – Z doświadczeń wynikających z podejmowanych przez policję interwencji jednoznacznie wynika, że to właśnie obecność umundurowanych lub nieumundurowanych funkcjonariuszy policji powoduje eskalację zachowań protestujących. Szczególnie w związku z użyciem środków chemicznych lub siły fizycznej – pisze prezydent do komendanta.

 

Prezydent w piśmie odnosi się do konkretnego incydentu, jaki miał miejsce w piątek. W pewnym momencie w tłum weszli policjanci i wyprowadzili mężczyznę, który miał odpalić racę. Policjanci podkreślali jednak, że ta osoba nie jest zatrzymana, a do radiowozu została zebrana jedynie w celu wylegitymowania.

 

Nagranie z piątkowych zajść:

 

Popchnięcie posłanki Kozłowskiej:

 

Niedopuszczalne jest używanie przemocy wobec kogokolwiek, w tym także, osób chronionych immunitetem oraz utrudnianie prawników reprezentujących osoby, wobec których policja podjęła czynności służbowe – pisze dalej prezydent. Na naszym materiale widać, że nie chciano dopuścić przez długi czas do osoby ujętej zarówno posłanki Iwony Kozłowskiej, która została kilka razy popchnięta oraz adwokata Michała Bukowińskiego – Żądam działania policji zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym i wyeliminowani działań skutkujących zagrożeniem bezpieczeństwa i porządku publicznego.

 

Prezydent oczekuje też szczegółowych wyjaśnień dotyczących piątkowych działań policyjnych, w tym także informacji o ewentualnych decyzjach dyscyplinarnych.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu