Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Rekordowy wynik Jasiakiewicza

Napisane przez wtorek, 23 październik 2018 19:51

O ile czekamy cały czas na oficjalne wyniki wyborów do sejmiku, to już od dobrej doby znamy je w okręgu nr 1 obejmujący Miasto Bydgoszcz. Wygrał radny Roma Jasiakiewicz uzyskując 26.379, co jest jak na razie rekordem dla tego okręgu. Jasiakiewicz podwoił swój wynik z wyborów w 2014 roku.

Jak wyglądały wybory w powiecie bydgoskim?

Napisane przez wtorek, 23 październik 2018 19:15

W Bydgoszczy wybory pewnie wygrał w I turze Rafał Bruski. Do ponownych głosowań dojdzie natomiast w niektórych podbygoskich gminach, gdzie przed drugą turą bywa dość ciekawie. Sprawdzamy jak wybory wypadły w powiecie bydgoskim.

Jaka będzie nowa Rada Miasta?

Napisane przez wtorek, 23 październik 2018 12:41

Zapewne o nowym składzie Rady Miasta Bydgoszczy pojawi się wiele komentarzy, dzisiaj skupimy się jednak na aspektach statystycznych – blisko 40% składu Rady to będą nowe twarze w porównaniu ze składem z kadencji 2014-2018, z tego 32% to będą debiutanci, którzy z działalnością w samorządzie rozpoczną swoją przygodę.

Bruski: Wyniki tych wyborów przywracają mi wiarę w demokrację

Napisane przez poniedziałek, 22 październik 2018 20:07

Przyjęliśmy na kapanie jedną zasadę praca i pokora – powiedział w poniedziałek prezydent Rafał Bruski, mając już pewne wyniki o wyborze na trzecią kadencję.

Latos gratuluje Bruskiemu i deklaruje dalszą pracę dla Bydgoszczy

Napisane przez poniedziałek, 22 październik 2018 19:54

Rano niemal pewne było, że wybory prezydenckie wygrał Rafał Bruski. Przed południem na konferencji prasowej gratulacje złożył mu główny kontrkandydat poseł Tomasz Latos, jak podkreślał szczere gratulacje.

Zliczamy wyniki do Rady Miasta Bydgoszczy

Napisane przez poniedziałek, 22 październik 2018 15:13

Miejska Komisja Wyborcza w Bydgoszczy opublikowala oficjalne wyniki wyborów do Rady Miasta Bydgoszczy i Sejmiku Województwa z okręgu obejmującego miasto Bydgoszczy. Wybory wygrała Koalicja Obywatelska zdobywając  16 mandatów (samodzielna większość), PiS będzie miał 11  radnych, natomiast SLD czwórkę

Koalicja Obywatelska może zgarnąć nawet ponad 20 mandatów

Napisane przez poniedziałek, 22 październik 2018 12:21

Cały czas nie są znane wyniki głosowania do Rady Miasta Bydgoszczy. Ze szczątkowych informacji wynika, że Koalicja Obywatelska ma szansę nawet na 80% mandatów, co byłoby wynikiem dotąd niespotykanym w bydgoskim samorządzie. Pozostałe 20% przypadłoby PiS-owi.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Korzystny dla Zawiszy mecz w Pruszczu

  W ten weekend Zawiszy na boisku nie zobaczyliśmy, bowiem K-PZPN przystał na prośbę Cyklonu Kończewice, aby mecz 11 kolejki przeciwko niebiesko-czarnym przesunąć na 24 listopada, z powodu plagi chorób zawodników młodzieżowych. Kibiców Zawiszy powinien zainteresować jednak mecz wicelidera z trzecią drużyną w tabeli.

 • W sobotę Zawisza nie zagra

  Planowany w Chełmży mecz 11 kolejki V ligi pomiędzy Cyklonem Kończewice, a Zawiszą Bydgoszcz nie dojdzie do skutku w pierwotnym terminie, czyli w sobotę 20 października. O zmianę terminu meczu zawnioskowali gospodarze.

Wiadomości sportowe

 • Cały czas nie ogłoszono wyników wyborów do sejmiku

  O godzinie 21 miną dwie doby od zakończenia głosowania, a cały czas nie są znane wyniki wyborów do Sejmiku Województwa, które pozwolą zacząć spekulować o ewentualnych koalicjach. Wiemy tylko, że wygrała je według sondażowego badania Koalicja Obywatelska, ale już niekoniecznie w jakim stosunku.

 • Stara, a potem nowa kadencja

  Część nowo wybranych radnych otrzymała już potwierdzenie, że będzie zasiadać w samorządach w kadencji 2018-2023, pozostali zapewne ze zdenerwowaniem czekają jeszcze na wyniki wyborów. Zanim złożą ślubowania minie jednak blisko miesiąc. Mamy bowiem dość niespotykaną sytuację.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.