Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

W połowie ubiegłego roku zakończyła się przebudowa skrzyżowania ulicy Gdańskiej z Rekreacyjną, gdzie powstało rondo turbinowe. W ubiegłym tygodniu Rada Miasta ustanowiła patronem tego miejsca bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego – postać związaną z regionem, o bydgoskich korzeniach.

Mieszkańcy Siernieczka i okolic narzekają na zapachy jakie niekiedy docierają do nich z instalacji firmy zajmującej się utylizacją odpadów Remondis. Dzisiaj zarząd Remondisu poinformował, że Urząd Marszałkowski po konsultacji z RDOŚ w Bydgoszczy wydał decyzję środowiskową na budowę instalacji hermetyzacji. Jej powstanie ma znacząco ograniczyć emisję zapachów.

W ubiegłą środę Sejm debatował nad nowelizacją ustawy o ochronie środowiska. Po godzinie 21 głos zabrał poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski, który upomniał się, że w sprawie rekultywacji terenów po dawnym Zachemie rząd robi zbyt mało.

W ubiegłym tygodniu rząd zaprezentował projekt Krajowego Programu Odbudowy, w oparciu o który Polska ma wykorzystać setki miliardów złotych z Funduszu Odbudowy Europy – UE Next Generation. Grupa parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej skierowała do premiera interpelację, w której wskazują na marginalizowanie miast wojewódzkich.

Ruch pociągów między Bydgoszczą i Toruniem wstrzymany

Napisane przez wtorek, 02 marzec 2021 15:30

Przed godziną 14 kierujący samochodem ciężarowym zahaczył dźwigiem sieć trakcyjną, która została uszkodzona. Do zdarzenia doszło na wysokości ulicy Przemysłowej w Bydgoszczy. Ruch pociągów pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem został wstrzymany. Przewoźnicy organizują komunikację zastępczą. Dla pasażerów oznacza to opóźnienia.

Na drogę sądową trafił spór o to nazwę skweru na Osiedlu Leśnym, który w 2016 roku Rada Miasta jednomyślnie nazwała imieniem Pomorskiego Okręgu Wojskowego. Kilka tygodni temu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz postanowił nazwę zdekomunizować, Rada Miasta jego działania zaskarżyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. POW patronuje również Inspektoratowi Wsparcia Sił Zbrojnych.

W trakcie ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy doszło do debaty o pomocy dla przedsiębiorców z zamkniętych branż np. gastronomii. Wiceminister Jarosław Wenderlich mówił jak rząd wsparł przedsiębiorców 187 mld zł. Do odniesienia się do tej wypowiedzi, poprosili zaproszonych gości, prowadzący ,,Głos Bydgoszczy”.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Dr Sutkowski: Przebieg trzeciej fali pandemii w 70-80% zależy od nas samych

    Pandemia koronawirusa narasta, trzecia fala się wznosi i na tej fali dryfujemy, patrząc z niepokojem w przyszłość - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Obecną sytuację w Polsce przyrównał do okrętu w czasie sztormu, gdzie niezbędna jest praca całej załogi.

    Etykiety: covid19
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

Wiadomości z regionu