Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Co dalej z parkiem Witosa?

Napisane przez piątek, 17 sierpień 2018 16:18

Kilka tygodni temu doszło do sensacyjnego odkrycia archeologów, iż pod Parkiem Ludowym im. Wincentego Witosa, którego rewitalizacja już się rozpoczęła, znajdować się może ok. 80 tys. ludzkich szczątków, jako pozostałości po dawnym cmentarzu, który nie został nigdy rzetelnie ekshumowany. Wstrzymano prace – teraz powstały rekomendacje co do kierunku dalszej rewitalizacji.

Król Kazimierz na razie nigdzie się nie rusza

Napisane przez piątek, 17 sierpień 2018 16:09

Temat zamknięty – tak na dzisiaj ocenia prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski dyskusję o przenosinach pomnika Kazimierza III Wielkiego na Stary Rynek, którym w ostatnim czasie żyły media. Zdaniem prezydenta okres przedwyborczy był złym czasem na taką dyskusję.

Coraz bliżej kolejowego intermodalnego terminalu przeładunkowego

Napisane przez czwartek, 16 sierpień 2018 19:58

PKP SA wnioskuje do samorządów, aby w kształtowaniu obszaru chronionego krajobrazu, uwzględnić możliwość rozbudowy dzisiejszej stacji kolejowej Bydgoszcz Emilianowo (faktycznie gmina Nowa Wieś Wielka) o infrastrukturę terminalu przeładunkowego. Takie pisma świadczą o tym, że PKP SA poważnie myśli o takiej inwestycji. I to jest na pewno dla naszego regionu dobra informacja.

Trwające prace inwestycyjne wpłynęły na zakorkowanie miasta. Daniel Kaszubowski, działacz partii Zieloni, przedstawia swoje obserwacje dotyczące komunikacji Kapuścisk z Placem Teatralnym.

W jakim kierunku idą zmiany na Grunwaldzkiej?

Napisane przez czwartek, 16 sierpień 2018 09:56

Od kilku tygodni obserwujemy, niekiedy również cierpimy z powodu powstających korków, przebudowę ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od węzła Zachodniego (dokładnie od ulicy Kraszewskiego) do ronda Grunwaldzkiego. W ramach tej inwestycji powstanie ścieżka rowerowa po obu stronach ulicy, a także zjazdy do budowanego marketu na wysokości wiaduktu kolejowego.

Dzisiaj winni jesteśmy pamięć generałowi Karnickiemu

Napisane przez środa, 15 sierpień 2018 17:48

Dzisiaj obchodzimy Święto Wojska Polskiego, na pamiątkę Bitwy Warszawskiej z 15 sierpnia 1920, która uchroniła Polskę i Europę przed nawałą bolszewicką. Ważnym epizodem tej bitwy było zdobycie przez Polaków dowodzonych przez generała Aleksandra Karnickiego Ciechanowa, wprowadzenie psychologicznego przerażenia w szeregach bolszewików i zniszczenie ich radiostacji.

Wspomnienie ubiegłorocznej defilady

Napisał wtorek, 14 sierpień 2018 22:40

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego w Bydgoszczy w porównaniu z rokiem ubiegłym, będą znacznie skromniejsze. Rok temu na ulicy Gdańskiej odbyła się defilada, która przyciągnęła tysiące bydgoszczan i gości naszego miasta. Było to nawiązanie do tradycji bydgoskich defilad okresu II Rzeczypospolitej.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza wraca do Bydgoszczy

  Na razie mowa o jednym meczu – w przyszłą środę przy ulicy Sielskiej w Fordonie, Zawisza Bydgoszcz podejmie w ramach rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski drużynę Kujawsko-Pomorskiego Kolegium Sędziowskiego. Wyjątkowe w tym meczu będzie to, że po raz pierwszy od wielu lat Zawisza wystąpi w charakterze gospodarza na terenie Bydgoszczy oraz rywal niebiesko-czarnych.

 • Węgry szczęśliwe dla bydgoskich kajakarzy

  W węgierskim Szolnok odbywają się Akademickie Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie Klasycznym. W sobotę Polacy zdobyli dwa medale – złoty i srebrny.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Dopiero w sierpniu 1920 roku Polska przypieczętowała niepodległość

  Kto wie, czy gdyby Bitwa Warszawska, na pamiątkę której ustanowiono Święto Wojska Polskiego, przebiegła w inny sposób, to czy proklamowana 11 listopada 1918 roku niepodległość Polski, nie byłaby tylko kilkunasto miesięcznym epizodem. Stąd też w momencie gdy zbliżamy się do 100-tej rocznicy ogłoszenia niepodległości Polski 11 listopada 1918 roku, pamiętajmy, że to nie był jeszcze koniec walki o niepodległość.

 • Ogłoszono termin wyborów samorządowych

  Wybory samorządowe odbędą się 21 października, ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Druga tura odbyłaby się 4 października. Głosować będziemy w godzinach 7-21. Wkrótce powinien zostać przedstawiony dokładny kalendarz wyborczy, ustalający terminy rejestracji kandydatów.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.