Jesteś tutaj: HomeInformatorInstytucje kultury w Inowrocławiu

Instytucje kultury w Inowrocławiu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Niezbędnik środa, 08 kwiecień 2015 01:00

W dzisiejszej dzielnicy Inowrocławia Szymborzu urodził się niegdyś Jan Kasprowicz, jeden z wybitniejszych polskich poetów. Jego twórczość wpisała się w dzieje narodu polskiego na stałe, choć szczególną czcią cieszy się na rodzinnych Kujawach. W Inowrocławiu mieści się jego pomnik oraz muzeum jego imienia. Główną instytucją animującą życie kulturalne Inowrocławia jest natomiast Kujawskie Centrum Kultury.

Muzeum im. Jana Kasprowicza

Pamiątki po wybitnym poecie dostępne są dla zwiedzających w prowadzonym przez powiat muzeum. Obiekt zajmuje się prezentacją także wystaw poświęconym Kujawom, w tym inowrocławskim tradycją wydobywania soli. Część wystaw prezentowana jest na Szymborzu, w domu niegdyś zamieszkałym przez Jana Kasprowicza.

ul. Solankowa 33

88-100 Inowrocław

 

Kujawskie Centrum Kultury

Centrum prowadzi działalność kulturalną na wielu płaszczyznach, animując wydarzenia kulturalne w Inowrocławiu. W skład KCK wchodzi m.in. obiekt Teatru Miejskiego, Salę Wystaw Czasowych i Instytut Prymasa Józefa Glempa. Część wystaw centrum wystawia w Sali Kominkowej inowrocławskiego ratusza.

Główna siedziba:

ul. Kilińskiego 16

88-100 Inowrocław

 

Teatr Miejski:

pl. Klasztorny 2

88-100 Inowrocław

 

Państwowa Szkoła Muzyczna w Inowrocławiu im. Juliusza Zarębskiego

Tradycje inowrocławskiej szkoły muzycznej sięgają ponad 80 lat. W skład kompleksu wchodzi m.in. sala koncertowa, która jest miejscem wielu wydarzeń kulturalnych.

ul. Kilińskiego 16a

88-100 Inowrocław

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj