Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRowerową Stolicą Polski nie zostaliśmy

Rowerową Stolicą Polski nie zostaliśmy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 03 październik 2020 00:03
Rowerową Stolicą Polski nie zostaliśmy Fot: Bogusław Białas

Środa była ostatnim dniem II edycji rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, nieoficjalnie możemy powiedzieć, że puchar przechodni pozostanie w Nowej Soli, która zdeklasowała konkurencję – drugie miejsce najprawdopodobniej zajęła Biała Podlaska przed Gnieznem.

Nie są to jednak oficjalne wyniki, te zostaną przedstawione w poniedziałek – od czwartku trwa bowiem weryfikacja czy wszystkie przejazdy były wykonywane właściwie, czy nie dochodziło do nadużyć. Z tego też powodu na dzisiaj nie wiemy ile dokładnie razem przejechali rowerzyści w Polsce w ramach tej rywalizacji oraz jaki wkład wniosły do tego przejazdy z Metropolii Bydgoszcz.

 

Metropolia Bydgoszcz plasowała się na 9 lokacie, z niewielką stratą do 8 Przemyśla. Drugi najlepszy wynik z naszego województwa uzyskał Włocławek plasując się w czwartej dziesiątce. Liczba przejechanych kilometrów jest dzielona przez populację obszarów przystępujących do rywalizacji, a w oparciu o wynik punktowy tworzony jest ostateczny ranking.

 

Celem rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski jest promowanie roweru jako środka transportu oraz rekreacji rowerowej. Pomysł rywalizacji zrodził się w Bydgoszczy, również w Bydgoszczy odbędzie się oficjalne ogłoszenie wyników. Musimy jednak poczekać jeszcze te kilka dni do poniedziałku. Jedno można jednak już powiedzieć – Rowerową Stolicą Polski w tym roku nie zostaliśmy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Eksperci przestrzegają przed dramatycznie niskimi emeryturami za 40 lat

    Obecnie przechodzący na emeryturę otrzymują średnio 50-60% ostatniej pensji, według obliczeń agencji Mercer w 2060 roku spadnie to do 25-30%, co może być dla wielu osób dramatem Eksperci uważają, że konieczne są reformy polskiego systemu emerytalnego, które mogą się wiązać z trudnymi decyzjami.

Wiadomości z regionu