Jesteś tutaj: HomeSport

W dobie COVID-19 niczego nie możemy być pewni, ale miejmy nadzieję, że w czerwcu na bydgoskim stadionie Zawiszy zobaczymy rywalizację 600 niepełnosprawnych lekkoatletów reprezentujących 35 krajów. Będzie to VII edycja World Para Athetics.

Marcin Lewandowski jest aktualnym rekordzistą Polski w biegu na 800 metrów, na swoim koncie ma też tytuły w dystansie na 1500 metrów – do najcenniejszych należy dwukrotne halowe mistrzostwo Europy w biegu na 1500 metrów. W 2019 roku w Doha na Mistrzostwach Świata Lewandowski wywalczył brąz, nie bez powodu Polska liczy, że powalczy w Tokio o olimpijski medal.

Tradycji noworocznej na Brdzie musiało stać się zadość

Napisane przez sobota, 02 styczeń 2021 12:44

1 stycznia przed południem bydgoscy wioślarze z RTW Lotto Bydgostii, najlepszego klubu w Polsce, co roku odbywają noworoczny trening na Brdzie. Tak samo było w piątek, pokazując, iż jest to świętość, której nie powstrzyma nawet epidemia.

Pod koniec sierpnia prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki obwieścił, że Stadion Śląski w Chorzowie stanie się stadionem narodowym dla PZLA. W ten sposób bez większego rozgłosu zdeklasowano Bydgoszcz z roli stolicy polskiej lekkoatletyki. W uroczystym nadaniu statutu Stadionu Narodowego dla Stadionu Śląskiego udział wziął premier Mateusz Morawiecki.

Rozgrywki IV ligi zakończyły się w ubiegłym tygodniu, w ten weekend została dograna większość zaległych meczów, które nie odbyły się w pierwotnych terminach z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne. Najciekawszym meczem był pojedynek Legii Chełmży z Chemikiem Bydgoszcz.

Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

Napisane przez sobota, 28 listopad 2020 18:49

W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Warte obejrzenia

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021