Jesteś tutaj: HomeRegion

Regionalne (3453)

Niezbędnik wyborczy (5)

W dniu 16 listopada wybierzemy prezydentów miast, burmistrzów i wójtów; radnych gminnych oraz powiatowych oraz 33 radnych Sejmiku. Chcąc ułatwić Państwu udział w tych wyborach, prezentować będziemy w tej zakładce szczegółowe listy wyborcze.

Kandydaci na prezydenta Inowrocławia

Prezentujemy alfabetycznie nazwiska kandydatów na funkcję prezydenta Inowrocławi ...

MORE

- W tej chwili mamy w województwie kujawsko-pomorskim 440 tys. (zaszczepionych) dawką pierwszą oraz dawkami dwiema 110 tys. osób – pochwalił się na wtorkowej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Gdyby tak było to przynajmniej jedną dawką szczepionki zaszczepione byłoby 21,6% populacji naszego województwa, czym zawyżalibyśmy znacznie średnią dla Polski, która wynosi 17,5%. Okazuje się, że sposób prezentacji oficjalnych informacji o szczepieniach nie jest zbyt czytelny.

Sami sobie zgotowaliśmy ten los

Napisane przez wtorek, 20 kwiecień 2021 10:10

W niedzielę wykazaliśmy, że w marcu mieliśmy w kujawsko-pomorskim wzrost zgonów w stosunku do roku ubiegłego o 35%, Tzw. zgony nadmiarowe widoczne są od listopada, w tym okresie jest to ponad 6 tys. zgonów. W wielu zestawieniach Polska widnieje jako ten kraj w Europie, gdzie tych przedwczesnych zgonów jest najwięcej i to jest nasza wielka porażka.

Znaczny spadek liczby nowych zakażeń w Bydgoszczy

Napisane przez poniedziałek, 19 kwiecień 2021 17:08

W ostatnich 7 dniach średnio w Polsce dochodziło do 40 zakażeń na 100 tys. mieszkańców dziennie, identyczny wskaźnik odnotowano w Bydgoszczy, w której spadł on o 1/3. W kujawsko-pomorskim mieliśmy wynik poniżej średniej dla kraju – 38 zakażeń na 100 tys. mieszkańców.

W marcu ponad 35% nadliczbowych zgonów w kujawsko-pomorskim

Napisane przez niedziela, 18 kwiecień 2021 19:26

W marcu stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 2,4 tys. zgonów, jak porównamy te dane z marcem 2020 roku (nieco ponad 1,8 tys.) to mamy wzrost o ok. 35%. Co prawda w marcu ubiegłego roku mieliśmy zakażonych na COVID-19 oraz pierwsze zgony, ale skala zakażeń była nieporównywalna do tej, w której obecnie się znajdujemy.

,,Mamy prawdopodobnie początek końca trzeciej fali pandemii"

Napisane przez sobota, 17 kwiecień 2021 10:35

 

Mamy prawdopodobnie początek końca trzeciej fali pandemii – ocenił w rozmowie z PAP dr Michał Sutkowski. Podkreślił, że nie oznacza to, że jest dobrze, szczególnie w szpitalach, a do maja liczba zgonów będzie najprawdopodobniej duża.

We wtorek opublikowaliśmy raport, w którym opierając się na zapowiedziach rządu, oszacowaliśmy, iż do końca czerwca pierwszą dawką szczepionki przeciwko COVID-19 może być zaszczepione około 35% Polaków. Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki poinformował, że z informacji płynących z Komisji Europejskiej wynika, że tych szczepionek może być trochę więcej. Aktualizujemy zatem nasz raport.

Najprawdopodobniej w kwietniu Województwo Kujawsko-Pomorskie ogłosi przetarg na obsługę linii pasażerskich o charakterze lokalnym od grudnia bieżącego roku, do grudnia 2030 roku. Zaskoczeniem dla branży jest decyzja o podziale przetargu nie na 3 pakiety jak planowano, ale na 10. Teoretycznie może być nawet 10 przewoźników, w praktyce będzie to zapewne liczba większa, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że na rynek podzielony w ostatnich latach pomiędzy Polregio i Arrivę wejdą kolejne podmioty.

Dzisiaj łączna liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim przekroczyła 4 tys., do maja musimy się spodziewać dość sporej liczby zgonów, natomiast widoczny jest spadek pacjentów hospitalizowanych, czyli najprawdopodobniej moment największego obciążenia systemu ochrony zdrowia mamy już za sobą.

Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji do 25 kwietnia - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak poinformował, wyjątki od tej zasady dotyczyć będą przedszkoli, żłobków i sportu na świeżym powietrzu.

Fundusze strukturalne Unii Europejskiej opierają się o wieloletnie cykle, obecnie jesteśmy na styku wieloletnich ram na lata 2013-2020 oraz 2021-2027. Środki z perspektywy 2013-2020 wciąż są inwestowane i rozliczane, jeżeli zaś chodzi o środki 2021-2027 to mamy natomiast negocjacje, które potrwają kilka miesięcy.

Warte obejrzenia

19 marca 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021