Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZastępca Komendanta Głównego do policjantów: Zaufanie nie bierze się z niczego, ale z ciężkiej pracy każdego dnia

Zastępca Komendanta Głównego do policjantów: Zaufanie nie bierze się z niczego, ale z ciężkiej pracy każdego dnia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 03 październik 2020 10:48

W piątek bydgoskie struktury Policji wizytował pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, który był obecny m.in. podczas otwarcia nowego posterunku policji na Osowej Górze. Podczas tej uroczystości podziękował policjantom za to, że wykonują od kilku miesięcy dodatkowe obowiązki, związane ze zwalczaniem rozpowszechniania się pandemii COVID-19.

 

Przed nadisp. Augustyniakiem wystąpił wiceminister w Kancelarii Premiera, który wskazywał, że Policja cieszy się wysokim zaufaniem społecznym - To zaufanie nie bierze się z niczego, bierze się ono z ciężkiej pracy policjantów każdego dnia – odniósł się do tej wypowiedzi nadisp. Dariusz Augustyniak, następnie dziękując funkcjonariuszom z Bydgoszczy i z województwa, którzy się do tego przyczyniają.

 

- Dziękuje szanowne koleżanki i koledzy za tą służbę dodatkową, bo od kilku miesięcy wykonujemy dodatkowe obowiązki związane z pandemią. Kontrolujemy, sprawdzamy jak przebiega kwarantanna i każdego dnia – bo tylko wczorajszą dobę tych kontroli było ponad 120 tys. (red. nawiązanie do czwartku) na cały kraj – mówił zastępca Komendanta Głównego Policji - To naprawdę są ilości zadań dodatkowych, które oprócz tych zadań podstawowych, czyli służby patrolowej, prowadzenia postępowań, zwalczanie przestępczości wykonuje polski policjant i wykonujecie tą pracę w sposób wzorowy, za co wam serdecznie dziękuje.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu