Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTo już ostatnie dni rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

To już ostatnie dni rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 28 wrzesień 2020 11:15
To już ostatnie dni rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski Fot: Bogusław Białas

Środa będzie ostatnim dniem drugiej edycji rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Musiałby się zdarzyć cud, aby Bydgoszcz ten tytuł wywalczyła, ale powodem do dumy powinno być zorganizowanie tej rywalizacji przez nasze miasto. To w Bydgoszczy zrodził się pomysł, aby rywalizować na przejechane przez mieszkańców kilometry, również bydgoski ratusz nadzorował tworzenie aplikacji zliczającej przejechany dystans.

Prowadzi na dzisiaj ubiegłoroczny zdobywca pucharu Rowerowej Stolicy Polski nowa Sól, z dorobkiem ponad 8,6 tys. punktów, przewaga nad Białą Podlaską i Gnieznem jest tak duża, że wszystko wskazuje, że puchar w Nowej Soli pozostanie na kolejny rok. Metropolia Bydgoszcz z dorobkiem 1170 punktów zajmuje 9 lokatę pomiędzy Przemyśle i Ostrowcem Świętokrzyskim.

 

Liczy się mobilizacja, mniej kilometry

Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy Nowej Soli przejechali najwięcej kilometrów, punkty przeliczane są w oparciu o algorytm, który uwzględnia liczbę przejechanych kilometrów a także liczbę mieszkańców zamieszkujących dany obszar. Stąd też punkty są przede wszystkim miernikiem stopnia mobilizacji społecznej Bydgoszcz do rywalizacji przystąpiła wraz z obszarem metropolitalnym.

 

Głównym celem rywalizacji jest popularyzowanie transportu rowerowego oraz promowanie rekreacji rowerowej. W Bydgoszczy organizowane były w weekendy wspólne przejazdy dla mieszkańców.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Eksperci przestrzegają przed dramatycznie niskimi emeryturami za 40 lat

    Obecnie przechodzący na emeryturę otrzymują średnio 50-60% ostatniej pensji, według obliczeń agencji Mercer w 2060 roku spadnie to do 25-30%, co może być dla wielu osób dramatem Eksperci uważają, że konieczne są reformy polskiego systemu emerytalnego, które mogą się wiązać z trudnymi decyzjami.

Wiadomości z regionu