Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWrzesień będzie miesiącem rywalizacji rowerowej

Wrzesień będzie miesiącem rywalizacji rowerowej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 sierpień 2020 15:02
Wrzesień będzie miesiącem rywalizacji rowerowej Fot: UMB

W dobie pandemii COVID-19 rower wydaje się jednym z atrakcyjniejszych form transportu, jest bowiem bardziej ekologiczny od prywatnego samochodu, przy tym ryzyko zakażenia wirusem jest radykalnie mniejsze niż w transporcie zbiorowym. We wrześniu po raz kolejny Bydgoszcz organizuje ogólnopolską rywalizację o przechodni puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Pierwotnie rywalizacja miała się rozpocząć w maju, ale z uwagi na epidemię i obowiązujące wiosną obostrzenia, po raz drugi odbędzie się we wrześniu. W ubiegłym roku tytuł Rowerowej Stolicy Polski pojechał do Nowej Soli.

 

Do udziału w tegorocznej edycji bydgoszczan zaprasza prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - Jako włodarz Bydgoszczy bardzo się cieszę, że Rowerowa Stolica Polski odbędzie się już po raz drugi i to w tak dużym składzie. Rywalizacja będzie dużo bardziej zacięta niż przed rokiem. Liczę na kolejny rekord przejechanych kilometrów, zarówno w całej zabawie, którą organizujemy jako miasto, jak również na naszym lokalnym podwórku – w Metropolii Bydgoszcz. Już po raz drugi bierzemy udział w rywalizacji wspólnie – kręcąc kilometry i odwiedzając się wzajemnie, na rowerze oczywiście.

 

Podobnie jak w poprzednich edycjach będą odbywać się zorganizowane przejazdy. Do tegorocznej edycji przystąpią 43 miasta. Wygra miasto lub obszar metropolitalny, którego mieszkańcy przejadą łącznie we wrześniu najwięcej kilometrów, w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

 

Żeby wziąć udział w rywalizacji trzeba pobrać na swoje urządzenie mobilne bezpłatną aplikację Rowerowa Stolica Polski.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Eksperci przestrzegają przed dramatycznie niskimi emeryturami za 40 lat

    Obecnie przechodzący na emeryturę otrzymują średnio 50-60% ostatniej pensji, według obliczeń agencji Mercer w 2060 roku spadnie to do 25-30%, co może być dla wielu osób dramatem Eksperci uważają, że konieczne są reformy polskiego systemu emerytalnego, które mogą się wiązać z trudnymi decyzjami.

Wiadomości z regionu